Sobota, 15.00

SK Libčany – FK Brandýs nad Labem. Vítěz se v 1. kole utká s V. Žižkov

Na lepšího čeká v další fázi atraktivní soupeř. O motivaci je tedy postaráno. Mírným favoritem je možná divizní Brandýs, pro posílený libčanský celek zase hovoří domácí prostředí.

„Před sezonou jsme rozšířili a zkvalitnili kádr. K první ostřejší konfrontaci přistupujeme s pokorou, ale také s odhodláním se poprat o možnost hrát v 1. kole proti druholigovému týmu s dlouhou tradicí. To by byla krásná odměna pro hráče i fanoušky. Všechny fandy libčanského fotbalu proto zveme, aby nás podpořili,“ uvedl sekretář libčanského klubu František Bárta.

Sobota, 17.00

FK Náchod – FK Jiskra Mšeno-Jablonec. Vítěz se v 1. kole utká s Převýšovem.

Desátý celek uplynulého divizního ročníku Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou zavítá na pažit nováčka stejné soutěže, Náchoda.

„Mšeno má jeden z nejkvalitnějších kádrů soutěže. Podzim měli vloni výborný, ale na jaře doplatili na úzký kádr,“ zná sílu Mšena náchodský trenér Jaroslav Panenka. „Ze soupeře máme respekt, ale ten doufám, že s úvodem zápasu opadne,“ dodává Panenka.

Ten si je zároveň vědom toho, že v poháru se může stát všechno. „Má být opět vedro, což by našemu mladému týmu nemuselo vadit tolik, jako už přece jen zkušenému soupeři,“ vidí možnou cestu z předkola náchodský kormidelník.

Spartak Slatiňany – MFK Trutnov. Vítěz se v 1. kole utká s FC Hradec Králové.

Divizního nováčka ze Slatiňan čeká zkraje nové sezony první ostrý test. V rámci předkola MOL Cupu dorazí na hřiště Spartaku tým Trutnova.

„Čeká nás kvalitní soupeř, diváci uvidí vyrovnaný zápas, ve kterém chceme postoupit,“ neskrývá cíle trenér Slatiňan Petr Myška. Hrát se bude o hodně, vítěz předkola totiž v 1. kole změří síly s druholigovým Hradcem Králové.

„Motivace vyhrát je jasná, zápas s Hradcem Králové by byl pro všechny svátek,“ přeje si kouč Spartaku.

Slatiňany půjdou do utkání v téměř plné sestavě, ve které by se měli objeviti opory z futsalového prostředí: „Až na Jiřího Kopeckého a Davida Hudce půjdeme do utkání kompletní.“

Plány nováčka ale přijede nabourat divizní stálice z Trutnova a o ambicích hostujícího celku promluvil před utkáním trenér Miloš Dvořák. „Samozřejmě i my bychom rádi postoupili. Přivítat Hradec je dostatečná motivace,“ nastínil šéf trutnovské střídačky. Zároveň ale nastínil, že mu před zápasem dělá problém skládání sestavy.

„Dva hráči se v přípravných zápasech zranili, jeden onemocněl, další odjeli na dovolenou. Pojedeme utkání slušně odehrát a o postup se poperou další. Určitě nic dopředu nevzdáváme.“

Neděle, 17.00

TJ FO Lanškroun – Olympia Hradec-FK Kratonohy. Vítěz se v 1. kole utká s FK Pardubice.

Termínová kolize přivodila starosti do řad účastníka krajského přeboru Pardubicka. „Bude to pro nás náročné. V sobotu bychom měli hrát druhé kolo Poháru hejtmana, v neděli pak předkolo MOL Cupu doma s týmem Kratonoh. Nějak to musíme vymyslet,“ poznamenal Pavel Hrabáček, kouč Lanškrouna.

Přednost by měl dostat nedělní duel. „Nicméně nechceme to dát diviznímu týmu zadarmo, takže k tomu přistoupíme zodpovědně. Představy, jak bychom měli na hrací ploše pracovat, mám. Sám zápas ukáže, jestli jsme zvolili správně.“

Lanškroun myslí i na postup. „Zahrát si v případě postupu proti Pardubicím by bylo lákadlem nejen pro hráče, ale i pro fanoušky,“ dodal Hrabáček.

Kratonohy se v létě spojily s hradeckou Olympií a herně i výsledkově zažívají vydařenou přípravu. Dokáží to zužitkovat i v prvním ostrém zápase o něco?

„Předkolo poháru je pro nás generálkou na mistrovské zápasy v divizi. Rozhodně nechceme nic podcenit. I když nebudeme kompletní, rádi bychom se prezentovali dobrým výkonem a postoupili,“ říká před výkopem Zbyněk Dujsík, trenér týmu Olympia Hradec Králové-Kratonohy.

TJ Dvůr Králové – SK Český Brod. Vítěz se v 1. kole utká se Živanicemi.

Souboj dvou divizních mužstev bude k vidění pod Hankovým domem. Dvorští se v něm pokusí využít domácího prostředí. „Pohár bereme jako ideální přípravu na blížící se start mistrovské soutěže. Před vlastními fanoušky budeme chtít postoupit a po krátké době na náš stadion znovu přivést dnes již třetiligové Živanice,“ sdělil Deníku dvorský lodivod Milan Ujec.

SK Vysoké Mýto – FK Kolín. Vítěz se v 1. kole utká s Ústím nad Orlicí.

Postoupit přes úvodní dějství kolo je cílem vysokomýtských fotbalistů. Pokud se tak stane, svěřenci trenéra Fikejze se mohou těšit na regionální derby s Ústím nad Orlicí. „Přípravné období je o tom, aby se všechno odmakalo. Zápasy jsou bez většího tlaku, ale nyní už se bude o něco hrát. Chtělo by to v poháru postoupit dál. Pokud bychom toho docílili, přijedou zajímaví soupeři. Jako první Ústí nad Orlicí,“ hlásí nová posila Vysokého Mýta Vojtěch Štěpán, který se rozhodl ukončit profesionální kariéru a zakotvit právě v Mýtě.

Ilustrační foto
Kam za sportem v okrese