Nutno dodat, že pokud by se pořadí na prvních dvou místech v závěrečném dějství změnilo, jednalo by se o překvapení. Stolanům stačí k pojištění triumfu v soutěži porazit na domácím stadionu sestupující Řečany nad Labem, což by neměl být složitý úkol, nicméně psychika může i u zkušeného stolanského týmu sehrát svoji roli. „Před posledními dvěma koly bylo a je nejdůležitější získat šest bodů a neohlížet se na jiná mužstva. Polovinu máme za sebou. V Luži jsme nezačali vůbec dobře, chyběl pohyb, hodně jsme kazili, definitivně utkání rozhodla podle mého branka na 4:2. Do závěrečného utkání půjdeme s cílem urvat jakékoli vítězství a potvrdit tak první místo,“ hlásí trenér lídra tabulky Miroslav Hluchník. Rozhovice si poradily rozdílem třídy a díky silnému závěru zápasu s Cholticemi a také na ně čeká v derniéře měření sil se sestupujícím soupeřem, v jejich případě s Přeloučí. Aby se posunuly na nejvyšší stupínek, potřebují kromě vlastního vítězství i selhání Stolan.

Jak jsme zmínili, tak dvojice sestupujících z Pardubicka (Řečany, Přelouč B) je jasná, dvanáctý celek tabulky by šel dolů za předpokladu sestupu Hlinska z divize a současně horšího porovnání se skupinou B. Jakékoli starosti nyní zahodil Rváčov po tříbodovém importu z trávníku přeloučského béčka. „Hra soupeře v žádném případě svou kvalitou neodpovídá předposlednímu místu v soutěži. V zápase jsme prohrávali, ale po vcelku šťastných gólech se nám podařilo výsledek utkání otočit a tím si zajistit účast v I. B třídě i v následujícím ročníku,“ oddechl si klubový předseda Aleš Meloun.

Cennou výhru zapsal rovněž Svratouch, který v Rosicích nad Labem potvrdil, že mu to v této sezoně jde na cizích stadionech o poznání lépe než doma. Dal navíc zapomenout na vysokou porážku v dohrávce ve Rváčově. „Po středeční frašce, kterou jsme předvedli ve Rváčově, nastoupil úplně jiný tým. Od začátku jsme podávali organizovaný výkon, který jsme vyjádřili i střelecky. A to jsme ještě další tři tutovky neproměnili. Nejlepším našim hráčem byl Miroslav Šebek. Navázali jsme na předchozích šest zápasů a znovu podali výkon, který byl odměněn body. Venkovní část sezony jsme zakončili se sedmnácti body, což je pro nás mimořádně skvělý počin,“ potvrzuje hrající trenér Martin Pavlík.

Remízu z venku dovezly v předposledním kole i Načešice z Horního Jelení a Hrochův Týnec z Opatovic nad Labem. Právě tým z Hrochova Týnce se aktuálně nachází na ošidné dvanácté příčce, ale není všem dnům konec a má ještě naději se posunout výše.

25. KOLO: Choltice – Rozhovice 0:4 (0:2). Branky: Holeček 2, Stejskal, Zhyhariev. Opatovice nad Labem – Hrochův Týnec 2:2 (2:1). Branky: Jičínský, Richter – Unger, Friček. Rosice nad Labem – Svratouch 1:3 (1:2). Branky: Prokůpek – Obrovský, Šebek, Kaplan. Luže – Stolany 2:6 (2:4). Branky: Kapitola, Koukal – Kopecký 3, T. Vácha 2, Kostka. Horní Jelení – Načešice 2:2 (1:1). Branky: Cach z pen., T. Jedlička – F. Jirásek, Pilný. Řečany nad Labem – Přelovice 0:4 (0:3). Branky: Řehák, Středa, Novák, Kvapil. Přelouč B – Rváčov 2:3 (1:0). Branky: Ludvíček, Chaloupský – Bečička, Ondráček, Petrlík.


Načítám tabulku ...