O minulém víkendu jste v souboji druhého s prvním prohráli s Prachovicemi. Jak byste zápas zhodnotil?

Byl to vyrovnaný duel, tak jak by se dalo u souboje prvních dvou celků tabulky očekávat. Prachovice byli velmi efektivní v zahrávání standardních situací, což nakonec vyústilo ve výhru domácího celku.

I přes porážku máte náskok sedmi bodů, teď jsou ale před vámi souboje s ostatními týmy z horních pater tabulky. Bude to ještě dřina uhájit vedoucí pozici?

Myslím si, že výkonnost týmů v horních patrech tabulky je velmi vyrovnaná, a proto nás zcela jistě nečekají jednoduché zápasy.

Tým dostal jen 17 branek v 18 utkání. Je kvalitní defenzíva základem vašeho úspěchu?

V kontextu toho, že z pohledu vstřelených branek určitě nepatříme k lídrům soutěže, se dá říct, že defenzíva je základním kamenem našeho úspěchu. 17 inkasovaných branek je dobrá vizitka celé naší defenzívy. Naše obrana nastupuje ve stabilním složení, které se v průběhu času mění jen minimálně, což má samozřejmě pozitivní vliv na sehranost naší obranné řady.

Trhová Kamenice v posledních letech nepatřila mezi přední týmy 3. třídy, v čem vidíte tu razantní změnu?

Jak již bylo zmíněno výše, bezpochyby na to má vliv kvalitní hra naší defenzívy. Nicméně samozřejmě úspěch celého týmu není pouze o defenzívě. Pokud se bavím s fanoušky, tak často slýchám názor, že jako celek působíme sympatickým dojmem a že hrajeme fotbal, na který se nechá koukat. Náš tým je kombinace zkušenosti a dravého mládí, vyvážená kombinace těchto dvou aspektů tu v minulosti chyběla. Určitě na to má také vliv výchova mládeže. Byli jsme schopni vychovat kluky, kteří jsou nyní rozdílovými hráči.

Chtěli byste se posunout o soutěž výše? Je to nyní primárním cílem nebo ne?

Samozřejmě, že všichni, kdo aktivně dělají nějaký sport, chtějí vyhrávat. Takže logicky i v naší kabině je téma postupu často diskutované téma. Takže ano, v současném stádiu soutěže je posun o soutěž výše naším primárním cílem.

Vy osobně jste odchovancem Trhové Kamenice, kam jste v průběhu loňského roku vrátil po pětileté štaci v Nasavrkách. Byla to jasná volba?

Po skončení působení v Nasavrkách ještě přišlo několik nabídek na účinkování ve vyšších soutěžích, ale tyto nabídky jsem odmítl. Už když jsem z Trhové Kamenice do Nasavrk odcházel, tak jsme měly s vedením klubu dohodu, že se po skončení mého účinkování v Nasavrkách vrátím do Trhové Kamenice a tuto dohodu jsem dodržel.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle do nejbližší doby?

Samozřejmě by bylo příjemné dotáhnout tuto sezónu do vítězného konce. Přál bych si, aby nejen mě, ale i lidi okolo mě fotbal bavil, a abychom se na čas strávený na zeleném trávníku těšili.