Po nezbytných úvodních formalitách a přivítání hosta valné hromady pana R. Živného, předsedy PKFS, zhodnotil stávající předseda svazu Aleš Meloun uplynulý rok, nastínil zprávu o činnosti výkonného výboru a společně s předsedy odborných komisí promluvili o změnách, které jednotlivé kluby budou čekat.

„Mezi novinky letošního roku patří navýšení členských příspěvku odváděných FAČRu, změny v informačním systému pro kompletní administrativu a daleko větší důraz na platné legislativně právní fungování oddílů,“ popsal právě předseda svazu Aleš Meloun ty nejdůležitější novinky, které musí jednotliví zástupci klubů brát v potaz.

Na valná hromadě Okresního fotbalového svazu byla také přijata zpráva o hospodaření a zpráva revizní komise. Dále se na valné hromadě obšírně mluvilo o projektech mládežnické kopané, které by měl přinést novou inspiraci trenérům a začínajícím hráčům. K již tradičně nejvíce zmiňovaným problémům okresní kopané patří akutní nedostatek rozhodčích.

"Co se týče rozhodčích, tak jsme na tom početně špatně a neustále klesající zájem o tuto funkci se snažíme všemi silami zvrátit. Dovoluji si využít i tohoto prostoru a požádat všechny muže a ženy, kteří by potencionálně o dráze rozhodčího uvažovali. Na stránkách OFS Chrudim jsou kontaktní osoby pro nábor rozhodčích. Budeme rádi, když se nám kdykoli ozvete. Jinak se totiž již výrazně přiblížila doba, kdy nebudeme moci některé mistrovské zápasy mládeže a mužů rozhodčím obsadit," vysvětluje problém Aleš Meloun.

Fotbalové jaro se na všech úrovních rozběhne v březnu. Krajský přebor Pardubického kraje odstartuje o víkendu 16.-17. března, Okresní přebor na Chrudimsku o týden později a 3. třídy o posledním březnovém víkendu.

"Věříme, že soutěže se rozeběhnou v pořádku v naplánovaných termínech a počasí nám bude přát. Přáli bychom si vidět množství pěkných a napínavých zápasů ve slušné atmosféře, a aby si samozřejmě co nejvíc hráčů a diváků našlo cestu na naše stadiony," říká.

V Deníku jsme se i ptali, na jaká utkání se fanoušci okresního fotbalu mohou těšit…

"Asi všechny zápasy, ve kterých půjde o postup a sestup či tradiční derby. Všechny tři naše soutěže mužů jsou vyrovnané, tak se určitě máme v jarních odvetách na co těšit," odpovídá diplomaticky Aleš Meloun.