Tak to byla reklama na futsal! Druhá semifinálová bitva přinesla naprosto vše – spoustu branek, řadu emotivních a vypjatých momentů a především radost až po strop zaplněné sportovní haly. Chrudim si čtvrteční večer náležitě užila. Jenže..

Ne všechno bylo od začátku růžové. Po patnácti minutách totiž na světelné tabuli zářil výsledek 0:3, Sparta využila tři brejky a výrazně vykročila za výhrou. Zdecimovaný mistr však ještě do pauzy ožil. „První gól Bagatiniho nás vrátil do života. Myslím si, že spousta z nás již ve vítězství nevěřila, hráči však byli fantastičtí a ukázali svá srdce,“ vyjádřil uznání svému týmu trenér Felipe Conde.

Po snížení na rozdíl jediného gólu přišla další komplikace, rychlá odpověď soupeře opět chrudimský stroj zasekla. Rozhodující momenty se děly až ve 37. minutě. Během krátké chvíle prostřelili skvěle chytajícího Gerčáka Bagatini s Evertonem a poslali utkání za stavu 4:4 do prodloužení. V něm zápas, který nebyl pro slabé povahy, vygradoval. Unavenou Spartu dorazila futsalová dvojčata Matěj Slováček a Tomáš Koudelka, díky jejichž gólům slaví Chrudim první semifinálovou výhru. Výsledkem 6:4 výrazně odčinila úvodní zaváhání a nevydařený výkon z prvního zápasu a ukázala, proč již více než dekádu nezná v boji o titul přemožitele.

„Myslím si, že, stejně jako v prvním zápase, je i nyní výsledek férový. Nepřestali jsme bojovat a byli jsme oceněni,“ přikývl spokojený Conde. Zároveň ale velí zůstat nohama na zemi: „Byl to jen jeden krok, nyní je série vyrovnaná a začíná se od začátku. Výhra nám dá hlavně sílu.“

Těsně po utkání spokojenost sálala i z dvougólového střelce Tomáše Koudelky: „Zápas byl fyzicky náročný pro všechny hráče, co na hřišti byli. Když je sladký konec, bude se nám rehabilitovat mnohem lépe,“ usmíval se reprezentant.

Velkolepé futsalové představení vidělo v chrudimské hale 650 diváků. Skvělou atmosféru ocenil i brazilský kouč ERA-PACKu. „Chci poděkovat fanouškům, v těžkých časech nás stále podporovali, chtěl bych vítězství věnovat hlavně jim. Věřím, že stejnou atmosféru vytvoří i na čtvrtém semifinále,“ radoval se Felipe Conde.

„Fanoušci nám obrovsky pomohli, klobouk dolů před nimi. Převážili misku vah na naši stranu, všichni se kvůli nim vydali,“ popisoval Koudelka. Série mezi druhou Spartou a třetí Chrudimí je po dvou zápasech vyrovnaná, pokračovat se bude v pátek 10. května ve 20 hodin v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Nastartuje ho vydřené vítězství k další mistrovské jízdě?

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 6:4 po prodloužení (1:3, 4:4).
Branky: 18. a 37. Bagatini, 29. a 48. Koudelka, 37. Everton, 47. Slováček– 5. a 15. Wilde, 14. Grbeša, 30. Novak.
Rozhodčí: Filipský, Klečacký. ŽK: 3:3. Diváci: 650.
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Roman, Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.
AC Sparta Praha: Gerčák (49. Vahala) – Seidler, Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Křivánek, Amrani, Hora, Brahimi.

Petr Dejnožka