Hned v pátek se v základní skupině utkali s FK Karvinou, SK Hanáckou Slavií Kroměříž a FC Petržalkou, kde si zajistili po třech vítězstvích Pohár pro vítěze své základní skupiny.

V sobotu 15. 6. se rozehrály čtvrtfinálové skupiny. Hned v prvním zápase se nečekaně chrudimským fotbalistům nedařilo. Kluci nehráli příliš aktivně, přesto si vypracovali, zejména v první polovině utkání, řadu šancí a soupeře přestříleli. I tak s SK Roudnicí nad Labem nečekaně prohráli 5:1. Nezbývalo nic jiného, pokud chtěli celkově uspět, aby získali body proti těžším soupeřům.

Zápas s FK Teplice již spěl ke svému konci a zdálo se, že remízový stav 1:1 zůstane. V tom napřáhl ke své úžasné a již v tomto věku pověstné střele z dálky Michal Spálenský a doslova před konečným hvizdem přetáhl vítězství na naši stranu. V nabitém sebevědomí a euforii si poradili celkem hladce s týmem Bohemians Praha 1905 3:1 a senzačně se posunuli do semifinále proti týmu SK Olomouc, které se hrálo další den.

V nedělním semifinále se nám dařilo být vyrovnaným soupeřem jednomu z nejtěžších týmů na turnaji, dokonce jsme dalším krásným gólem Michala Spálenského z přímého kopu několik minut před koncem vedli, ale výsledek jsme díky kvalitě soupeře neudrželi a šlo se do penaltové loterie, kde byl soupeř z Olomouce tím šťastnějším.

Poslední zápas o bronzové medaile byl napínavý. Dlouho nebylo jasné, kdo bude vítězem. Ujala se až jedna chrudimská střela a díky výsledku 1:0 proti SK Uničov se mohli malí „emefkáči“ spolu se svými fanoušky radovat ze zisku bronzových medailí.

Všichni hráči MFK Chrudim 2007 výborně reprezentovali klub, kromě nezapomenutelných zážitků si odvezli i bronzové medaile a náš brankář Mikuláš Zavřel ocenění pro nejlepšího brankáře celého turnaje.