Derby. To je událost, která je na vesnicích probíraná dlouho dopředu. Ono popravdě v okresních soutěžích je derby téměř každý zápas, ale to nic nemění na rivalitě, která taková utkání provází. Dřenice zajížděly k utkání do Heřmanova Městce, kde na ně čekala pořádně horká půda. Důkazem jsou dvě červené, mraky žlutých, čtyři vstřelené branky a jeden hattrick…

"Byl jsem moc rád, že se mi podařilo vstřelit hattrick zrovna v Heřmaňáku, což považuji za derby. Fanoušci na nás byli dost ostří, tak ta radost při gólech byla dvojnásobná," říká pro Deník dřenický záložník, Lukáš Kostka.

Jak byste hodnotil utkání v Heřmanově Městci?

Začali jsme ospale. Soupeř na nás poměrně vlétl a měl rozhodně více ze hry. Postupem času se to však začalo otáčet. Bohužel jsme v prvním poločase dostali červenou kartu, ale i v deseti lidech jsme do konce první půle skórovali.

Jak to vypadalo v té druhé?

Vlastně podobně, jako v tom prvním. Soupeř nás tlačil a my jsme hráli na brejky. V sedmdesáté minutě ale i Heřmanův Městec obdržel červenou kartu, čímž se hra vyrovnala. My jsme přidali dva góly jako pojistku a bylo po zápase (úsměv).

Lukáš Kostka (dolní řada - třetí zprava)Dřenice každoročně pořádají zimní pohár na pardubickém Pamaku. Lukáš Kostka - (dolní řada - třetí zprava)Zdroj: SK Dřenice

Třešnička na dortu

Dvě červené a mraky žlutých. Co se na hřišti dělo?

Byla to divočina. Když bych to měl říct zjednodušeně, tak horké hlavy fotbalistů se projevily. Červené karty ale byly zasloužené.Lukáš Kostka s pohárem pro vítěze Medletur.Lukáš Kostka s pohárem pro vítěze Medletur.Zdroj: FB Lukáš Kostka

Jaké jste měl pocity ze vstřeleného hattricku?

Musím říct, že jsem si to užíval. Jsem samozřejmě rád za každou branku. Na druhou stranu ale nehraji na osobní statistiky. Jde mi spíše o týmový výkon. Každopádně jsem byl rád, že se mi to podařilo zrovna v Heřmaňáku, což považuji za takové derby. Fanoušci na nás byli dost ostří, tak ta radost při gólech byla dvojnásobná (smích).

Areál fotbalové klubu SK Dřenice
Na návštěvě ve Dřenicích. Místo čísel dresů se začalo diktovat telefonní číslo

Jak byste popsal průběh všech tří branek?

Popravdě, takové vybojované. Jednu jsem vsítil hlavičkou, což se mi moc často nestává. Další dvě byly téměř do prázdné brány.

Druhý a třetí gól byl hned po sobě. Tušil jste po druhé vstřelené brance, že ten hattrick proti rezervě Heřmanovu Městci vstřelíte?

Ne, nad tím jsem vůbec neuvažoval. Samozřejmě jsem za to rád, ale tohle mi hlavou vůbec neproběhlo. Spíše jsem se soustředil na obranu, abychom nedostali gól a nerozsypali se. Hattrick je taková třešnička na dortu (úsměv).

Legendy i super parta

Jak dlouho působíte ve Dřenicích?

S nějakou roční přestávkou působím ve Dřenicích šest let. Jsem tu velice spokojený, protože se mohu učit od zkušených borců, kterých tu je opravdu hodně. Na druhou stranu tady máme i výbornou partu, převážně v B týmu, kde hrajeme spíše mladší ročníky a rozumíme si. Celkově jsem ve Dřenicích šťastný.

Jaké to je říkat si o nahrávku takovým jménům jako je Radim Holub či Petr Vladyka?

To se stane málokomu, že se potká s takovými legendami. Je to výborný pocit, protože vím, že tu nahrávku přesnou dostanu. Opravdu bych každému přál, aby si s takovými hráči zahrál.

Jiří Kopecký je po právu jmenován za krále střelců.
Priority se změnily. Kopecký se fotbalem už jen baví, byť nové nabídky chodí

Kde všude jste ještě působil?

Od mala jsem působil ve Stolanech a následně jsem hrál i za Slatiňany.

Jste na hostování ze Stolan, chystá se někdy návrat ztraceného syna?

Nejspíš ano. Už letos mě Stolany chtěly, ale já jsem ještě chtěl zůstat ve Dřenicích. Je ale pravděpodobné, že se brzy vrátím zpátky.

Lukáš Kostka (klečící třetí zprava)Lukáš Kostka (klečící třetí zprava) rok také strávil ve svých rodných Stolanech.Zdroj: FB/SK Stolany

Klid na noze…

Nová sezona už začala. Těšil jste se?

Fotbalem žiji, takže jsem se na novou sezonu hodně těšil. Je to taková moje droga. Těším se na každý zápas i trénink.

Kdo vyhraje ligu dle kanonýrů?

Premier League (Arsenal)
Česká liga (Plzeň)
Bundesliga (Bayern Mnichov)

Co léto, měl jste ho nějak spojené s fotbalem?

Ano, chodil jsem na turnaje v malé kopané se spoluhráči a samozřejmě jsem nevynechal ani individuální přípravu na sezonu.

Kde vidíte vaše silné stránky?

Říká se o mně, že jsem rychlý. Stále jsem mladý hráč, tak si myslím, že to určitě bude dravost, drzost a samozřejmě ta rychlost.

Nahlédněte do zázemí MFK Chrudim!
VIDEO: Nahlédněte do zázemí druholigového MFK Chrudim!

Co byste naopak mohl vylepšit?

Myslím si, že bych mohl mít lepší levou nohu. Také bych potřeboval větší klid na noze a větší přehled.

Sledujete fotbal i v televizi a popřípadě komu fandíte?

Jsem především fanouškem pohledného fotbalu. Sleduji všechny možné ligy, ale pokud bych měl vybrat jeden tým, kterému fandím, tak bych asi řekl Viktorii Plzeň.

Co rád děláte ve volném čase vyjma fotbalu?

Relaxuju, chodím si zaběhat. Věnuji se přítelkyni. Také si občas rád zahraji na konzoli (úsměv).

Lukáš Kostka (dolní řada - druhý zprava)Lukáš Kostka (dolní řada - druhý zprava) se účastnil i letních fotbalových turnajů. Zde na fotce po vítězství v Medlešicích.Zdroj: Tomáš Mach