FORTUNA:LIGA – 29. kolo:

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2).

Fakta – branky: 54. Icha – 7. Ladra, 37. Jawo. Rozhodčí: Machálek – Machač, Dohnálek. Žlutá karta: Jawo. Diváci: 2885.
FK Pardubice: Kinský – Mareš (76. Sychra), Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil (82. Černý), Hlavatý – Daněk (62. Krobot) – Patrák, Zlatohlávek (62. Kissiedou). Trenér: Radoslav Kováč.
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek – Sakala, D. Mareček (76. Žitný) – Solomon (87. Kubista), Ladra (87. An. Kadlec), Kušej (76. Vaníček) – Jawo (64. Hilál). Trenér: David Holoubek

Pardubice zastihl úvod zápasu v nedbalkách. Hosté se od úvodního hvizdu hnali do útoku. Ještě silnější vítr do plachet jim dodal chybný odkop Kinského. Boleslavští okamžitě přenesli hru, Solomon poslal balon na zadní tyč, kde již číhal osamocený Ladra. Bývalý pardubický hráč byl dál při chuti. Proměnil se v asistenta, ale Kinský z úhlu vychytal Jawa. Domácí mohli vyrovnat na konci první čtvrthodiny. Zlatohlávek vydláždil ne uličku, ale tříproudovou dálnici pro Solila, který však dal do střely příliš důrazu a přestřelil. Hned z protiútoku Ladra už gólmana překonal, ale šourající míč Mareš vykopl z brány. Ve 33. minutě Daněk, s nadsázkou řečeno, přinesl míč na hlavu Halinského, ten ale rybičkou z malého vápna trestuhodně hlavičkoval vedle. O tři minuty později Ladra s pomocí teče Hlavatého přinutil Kinského vyrazit jeho ránu na roh. A po něm se ukázala nemoc pardubických fotbalistů. Rozehrál ho, kdo jiný než Ladra a Jawo se vyšponoval do vzduchu jako stožár a hlavou zavěsil.

Druhý poločas začal naopak lépe pro domácí. Herně sice měla navrch stále „Bolka“ ale do černého se trefil protivník. Mareš vyslal z hloubi pole míč na hrot, kde se zjevil Icha. Ten zachoval klid a přehodil padajícího Mikulce. V 59. minutě podnikly Pardubice další výpad. Icha posílal míč na zadní tyč z dosahu brankáře, ovšem Zlatohlávek ani Patrák na něj skluzem nedosáhli. Domácí štrumovali za vyrodvnáním, dlouhý, ovšem prudký Krobot nezpracoval. Přilepit míč na prsa, tak má před sebou pouze Mikulce… V 86. minutě měl na kopačce pojistku Vaníček, kterého vybídl k sólu Ladra, mířil však mimo. A po pardubické protiakci Suchý hasil nebezpečí, které vzniklo z nebezpečného centru Sychry. V nastavení se vřítil do otevřené obrany domácích Žitný, ale také on pálil vedle.

Utkání hodnotí pardubický trenér Radoslav Kováč

Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil

Zápas očima mladoboleslavského kouče Davida Holoubka

Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil

A takto to vypadalo před tiskovou konferencí. FK Pardubice fandil na dálku Dynamu ve čtvrtém finále v Třinci.

Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil