V podmínkách hráčova hostování není umožněn start ve vzájemném utkání. „Mrzí mě to, na zápas bych se hodně těšil. Chtěl bych Plzeň určitě porazit,“ usmál se Čihák, v současnosti hráč FK Pardubice. Nedělní zápas FORTUNA:LIGY bude sledovat pouze v televizi.

Že o start proti Plzni přijde, ho mrzí i z dalšího důvodu. „Táta by možná musel přemýšlet, jestli fandit Plzni, nebo Pardubicím, za které hraji,“ řekl jednadvacetiletý fotbalista.

Právě na svého otce nyní na prvoligové scéně navazuje. Zatímco Filip Čihák v Pardubicích v tomto ročníku sbírá své premiérové starty, u jména Libor Čihák jich svítí podstatně více. Podle webu csfotbal.cz odehrál Filipův otec v nejvyšší soutěži 162 zápasů. Začínal ještě za dob Československa v dresu pražských Bohemians. Později nastupoval i za Cheb, Blšany a pochopitelně i Plzeň.

„Mám před sebou takový milník. Dohnat tátu, i když je to hodně zápasů,“ přiznává Filip Čihák, který zatím v tomto ročníku zasáhl do šesti zápasů.

„Samozřejmě byl rád, že jsem taky hrál. Po zápasech táta vždy říkal, že to šlo,“ vyslechl si i hodnocení svých výkonů.

A porovnání fotbalových dovedností otce a syna? „Myslím, že jsem trochu fotbalovější. Táta byl zase více soubojový. Byl na hřišti všude, všechno oběhal,“ poznamenal Čihák.

Dobře si pamatuje i na poslední titul, který Plzeň v roce 2018 získala. „Strávil jsem tehdy půl roku v kabině áčka. Byla to dobrá zkušenost, potkával jsem skvělé hráče. Prožil jsem i oslavu titulu, to se taky každému nepoštěstí,“ vzpomíná Čihák. Fotbal hraje i jeho starší bratr Adam, jenž je nyní v kádru plzeňské rezervy.