Po mistrovské Slavii následují další soupeři z horní poloviny tabulky – Ostrava, Liberec a Slovácko. To je nejbližší program fotbalistů Pardubic ve FORTUNA:LIZE. Nejprve se Východočeši potkají s Baníkem, který v minulém kole zdolal doma Jablonec 2:1.

„Bude to další těžký souboj, který nás čeká na domácím trávníku. Zvažujeme, že oproti sestavě z utkání na Slavii sáhneme do složení týmu a obměníme ho na některých postech. Kvůli zranění nám chybí Lukáš Pfeifer,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí.

Po minulém víkendu se Baník dostal v tabulce před pardubické fotbalisty, ale oba týmy dělí pouze jeden bod. Nejen možnost posunu v tabulce, ale i odvety za podzimní vzájemný zápas. To jsou hlavní motivace Pardubic pro dnešní zápas. V září totiž Pardubičtí v Ostravě prohráli 0:3.

„Tento zápas byl asi tím nejhorším, jaký jsme po postupu do první ligy předvedli. Nevyšlo nám nic, vůbec jsme se nedostali do hry. Doufáme, že sobotní utkání bude jiné a bude mít opačný výsledek,“ řekl před zápasem pardubický útočník Pavel Černý.

Pardubičtí se po prohře na stadionu Slavie vrací do Ďolíčku, kde bodovali v osmi z devíti zápasů. Na zápas v Edenu se dle slov Černého rychle zapomnělo. „Hned druhý den jsme si řekli, co jsme udělali špatně. Od té doby už se soustředíme jen na Baník,“ prohlásil.

Ostrava, kterou vede trenér Luboš Kozel, v posledním utkání zdolala Jablonec a posunula se na šestou příčku. „Studovali jsme hru Baníku, soustředíme se na jeho silné stránky,“ uvedl trenér Krejčí.

V Ďolíčku se představí tým, jehož nejlepším střelcem je s osmi góly Brazilec De Azevedo. K oporám se řadí Martin Fillo, zkušený brankář Jan Laštůvka nebo záložník Daniel Tetour. „Laštůvka je bezesporu jednou z ligových osobností. Je to asi nejlepší hráč Baníku v této sezoně,“ dodal Černý.