Další hráč, se kterým v Pardubicích pracovali, spojil svou budoucnost s východočeským klubem. Jednadvacetiletý obránce Filip Čihák je odchovancem Plzně, odkud přišel na hostování do Pardubic již v létě 2019. Postupně si vybojoval svou pozici v týmu a nyní v Pardubicích podepsal smlouvu do června 2025.

"Jsem rád, že jsem dostal nabídku stát se hráčem Pardubic, vážím si toho. Působím v klubu již nějakou dobu a jsem tady spokojený, skvěle funguje kabina, což se odráží i na trávníku," uvedl Čihák na klubovém webu.

V této sezoně si připsal své první starty v nejvyšší soutěži, poslední utkání v Teplicích bylo jeho osmým zápisem. Trenéři ho nasazovali do obranné čtveřice či na post defenzivního záložníka. Českou nejvyšší soutěž hrál dříve i Čihákův otec, který nastupoval za Bohemians, Plzeň, Cheb nebo Blšany.

Pardubice hlásí i jeden odchod. Opačným směrem zamířil obránce Lukáš Hušek, jenž od léta hostoval z pražské Sparty. Na východě Čech postrádal dostatečné herní vytížení, když v první lize naskočil třikrát v závěrech zápasů.

"Lukáš je mladý a talentovaný hráč, který potřebuje nastupovat do zápasů, aby se mohl dál rozvíjet. Proto došlo k dohodě, že jeho hostování v pardubickém dresu bude ukončeno. Lukáš zamíří jako hráč Sparty do druholigové Viktorie Žižkov," řekl Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.