Pardubického fotbalistu několikrát protihráči zastavili faulem. Po skluzu Šimona Gabriela v 79. minutě se dokonce posuzovalo u videa, zda nebude teplický stoper vyloučen. „Upřímně jsem si myslel, že červená padla rovnou. Nakonec ne. Vím, že na hřišti to může vypadat drsněji, než to nakonec bylo. Jestli se rozhodli sudí pro žlutou, tak asi byla,“ komentoval situaci po utkání záložník Michal Hlavatý.

Fotbalista Pardubic si pochvaloval výkon, který jeho týmu zajistil tříbodovou výhru. „Chtěli jsme udělat body a byli připraveni na boj. Hřiště bylo i celkem dobře připravené, dalo se na tom kombinovat. A v tom jsme právě domácí tým převýšili,“ dodal.

Hosté mohli ještě přidat pojistku. „Chtěli jsme dát další góly, což se nepovedlo, ale důležité bylo, že jsme neinkasovali. Vzadu nám to funguje dobře,“ uvedl Hlavatý.

Pardubice získaly už 28 bodů a nyní jsou ve FORTUNA:LIZE na sedmé pozici. "Jdeme postupně zápas od zápasu, chceme vyhrát, někdy je to samozřejmě složitější. Nejdříve se musíme v lize udržet, pak můžeme teoreticky pokukovat i výše," doplnil pardubický záložník.