Minulou sezonu Karviná zakončila na čtrnácté pozici, Pardubice jsou v nejvyšší soutěži nováčkem. Přesto se oba týmy, které se potkají v dnešním utkání, nacházejí v horní polovině tabulky.

„Popereme se o to, abychom ještě nějaký bod získali, ale bude to velmi těžké utkání,“ uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Soupeř Pardubic získal během čtyř prosincových zápasů 8 bodů. Karviná vyhrála i v Plzni, naposledy získala všechny body v Příbrami.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: FK Pardubice - FC Fastav Zlín.
Brankář Boháč chytal tutovky: Radši bych měl tři body

„Vážíme si všech bodů, momentálně jich máme dvacet a chceme tento počet ještě navýšit,“ prohlásil na klubovém webu trenér Juraj Jarábek.

Jen o jeden bod méně má nováček z Pardubic. „Se zápasem v tomto v předvánočním čase nikdo z nás zkušenost nemá, navíc nám bude chybět i Honza Jeřábek. Postavíme sestavu tak, abychom byli konkurenceschopní a mohli v Karviné nějaký bod vydolovat,“ dodal kouč Novotný.

Trenéři musí řešit hned několik absencí. Hrát nebude Jan Jeřábek, který v duelu se Zlínem obdržel čtvrtou žlutou kartu. O to více je nepříjemné, že mimo hru jsou stále i Michal Hlavatý, Filip Čihák či Pavel Černý.

Připraveni jsou další hráči, poslední zápas roku nelze podcenit. „Každé utkání v lize je pro hráče odměna. Chápou, o co jde,“ řekl Novotný.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a SK Slavia Praha ( v černém) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.
Pod Vinicí i v Ďolíčku: Fotbalisté zvládli domácí zápasy bez prohry

A co termín utkání? „Tím, že se stále hraje, tak ani nemám pocit, že se blíží Vánoce. Prostě hrajeme zápasy, po tom středečním se vyspím a budou Vánoce,“ pousmál se brankář Marek Boháč.

Zápas MFK Karviná - FK Pardubice začíná ve středu v 15 hodin (O2 TV Fotbal).