Favorit získal tři body, jenže jednoduché to rozhodně neměl. Oslabené Pardubice dlouho vzdorovaly, ale Plzeň nakonec na domácím hřišti vstřelila dva góly.

„V deseti to pro nás bylo dvojnásobně těžké. Kluci bojovali a nechali na hřišti všechno,“ uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Ve 30. minutě kapitán Martin Šejvl před šestnáctkou ve skluzu podrazil unikajícího Šimona Faltu a obdržel červenou kartu. Pardubice tak znovu měnily rozestavení.

Už do zápasu poslali trenéři neobvyklou sestavu. Chyběli totiž tři hráči, kteří hostují z Plzně. Kvůli kartám dále nemohl nastoupit Emil Tischler, zranění nepustilo do hry ani Jana Jeřábka a Tomáše Solila. Střed hřiště byl zcela nový, na kraji pak poprvé nastoupil Dominik Kostka.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v červenobílém) a HC Kometa Brno (v bílomodrém) pardudubické enterie areně.

„Od úvodu jsme se dostali pod tlak. V průběhu poločasu jsme se z toho vymanili a dokázali si připravit i šance. Samozřejmě je měli i domácí,“ okomentoval první poločas kouč Novotný.

Největší šanci Pardubic měl Pavel Černý, kterého po centru Surzyna vychytal Staněk. Na opačné straně pálil Bucha do tyče, podruhé hosty podržel brankář Boháč.

Pardubičtí přežili i gólový zásah Ondráška, který ovšem neplatil kvůli ofsajdu. Nápor Viktorie pak pokračoval i po přestávce.

Vytouženého gólu se Západočeši dočkali až v 78. minutě. Po nešťastném zásahu Tomla dokázal zakončit Milan Havel. Situaci znovu kvůli ofsajdové pozici střelce zkoumal VAR.

„Martin Toml protečoval nechtěně míč. Bylo to bráno jako úmysl, dostali jsme z toho gól. Pak už to bylo těžké,“ poznamenal Novotný.

Hosté se ještě dostali ke standardní situaci, ale z přečíslení Plzně inkasovali v nastavení ještě jednou. Trefil se Pavel Bucha.

Komorní filharmonie Pardubice s hostem operní pěvkyní Ester Pavlů zahájily basketbalové utkání Kooperativa NBL mezi BK JIP Pardubice a BK Opava v rámci sedmého ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.
Diva spustila a dlouháni korunovali úspěch akce

„Vítězství se nerodilo snadno, o to více bychom si ho měli vážit. Pokud výhru správně uchopíme, tak nám může pomoci. Ocením i Pardubice za heroický výkon plný odhodlání,“ řekl po utkání Adriana Guľa, kouč Plzně.

Viktoria se posunula v tabulce před Pardubice, které jsou nyní na desátém místě.

Plzeň - Pardubice 2:0

Fakta - branky: 78. Havel, 90+3. Bucha. ČK: 0:1 (30. Šejvl). ŽK: Cadu. Rozhodčí: Berka – Dresler, Melichar. Bez diváků. Poločas: 0:0.
FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec, J. Kovařík (61. L. Matějka) – Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) – Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta.
FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka – Ewerton (82. Lee), Prosek – Kostka, Černý (64. Sláma), Cadu – Huf (82. Petráň).

FORTUNA:LIGA - 16. kolo: Karviná – Slavia Praha 1:3 (branky: 82. Qose z pen. – 51. Sima, 61. Kuchta, 85. Olayinka);
Sparta Praha – Mladá Boleslav 1:0 (branka: 58. Moberg Karlsson);
Jablonec – Příbram 2:1 (branky: 52. a 64. z pen. Kratochvíl – 49. Nový);
Olomouc – Opava 4:1 (branky: 29. a 64. González, 25. Daněk, 65. Houska – 56. Nešický z pen.);
Bohemians – Slovácko 1:3 (branky: 73. Puškáč – 32. a 37. Kliment obě z pen., 25. Kalabiška);
České Budějovice – Teplice 2:0 (branky: 20. Talověrov. 48. Čolič z pen.);
Zlín – Ostrava 1:1 (branky: 44. Poznar z pen. – 24. vlastní P. Buchta);
Brno – Liberec 0:3 (branky: 25. Mosquera, 34. Rabušic, 76. Pešek).