Za výhrou nad Baníkem nasměroval svůj tým pardubický kapitán Jan Jeřábek, který v tomto roce nastoupil poprvé v základní sestavě. Ve 41. minutě rozehrál Surzyn rohový kop a Jeřábek usměrnil míč hlavou mimo dosah brankáře Laštůvky.

Gólman Baníku ovšem během první půle hosty několikrát výrazně podržel. Jen v první čtvrthodině vyrazil střely Černého a Hlavatého. Po půlhodině se do vápna prokličkoval Cadu, ale i proti jeho přízemní střele Laštůvka zasáhl.

Východočeši měli ke gólu rozhodně blíže, ale dočkali se až po rohovém kopu v závěru prvního poločasu. V tom druhém hlavičkoval nad Kostka a střídající Huf z přímého kopu ztroskotal na Laštůvkovi.

Druhý gól přidal po dalším rohu Filip Čihák, jenž ovšem zápas nedohrál. Po srážce s gólmanem Boháčem byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. To již bylo za stavu 2:1, protože v 76. minutě snížil po vydařené akci hostů Daniel Tetour.

Roman Prymula a "kauza Slavia".
Prymula? Ten kořen se snad už musel zbláznit!

Vítěznou trefu nakonec zařídil David Huf, jenž v 87. minutě utekl ostravským protihráčům a dokázal zakončit. Za Baník sice ještě snížil v závěru Patrizio Stronati hlavou, ale to Baníku k bodu nestačilo. Pardubice vyhrály 3:2 a posunuly se před soupeře na šesté místo v tabulce.

Pardubice - Ostrava 3:2

Fakta - branky: 41. Jeřábek, 74. Čihák, 87. Huf – 75. Tetour, 90+1. Stronati. Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Hock. ŽK: Toml, Ewerton (oba Pardubice). Bez diváků. Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Boháč – Prosek, F. Čihák (81. Šejvl), Toml, Surzyn – Jeřábek – Cadu (57. Ewerton), Tischler, Hlavatý (81. Solil), D. Kostka – P. Černý (68. Huf). Trenéři: Novotný a Krejčí.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – D. Buchta (54. Sor), Mena (46. Zajíc), Kaloč (71. Drozd), Tetour, Holzer (80. Juroška) – O. Šašinka (80. Svozil). Trenér: Kozel.