Plzeň je stále stoprocentní, výhru na Hané vystřelil těsně před koncem Procházka

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli v novém ročníku FORTUNA:LIGY i třetí duel. V Olomouci porazili domácí Sigmu 1:0 brankou Romana Procházky, jež přišla až v 88. minutě zápasu. V lize tak svěřenci Pavla Vrby dosud neztratili ani bod.

4.8.2018

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria PlzeňFoto: Deník / Jiří Kopáč

Olomouc hrála zejména v prvním poločase velmi aktivně a chvílemi úřadujícího mistra dokonce přehrávala. První velkou šanci ale měla Plzeň, a to po chybě domácího stopera Jemelky, který nabídl míč Krmenčíkovi. Nejlepší ligový střelec minulé sezony se už nicméně z velkého úhlu k zakončení nedostal.

Ve druhém poločase se nad trávník Androva stadionu přihnala průtrž mračen, která více svědčila hostům, do stoprocentní příležitosti se však výběr trenéra Vrby stále nemohl dostat.

Hru Viktorie pak ale výrazně oživil střídající Zeman – do šancí se dostali Krmenčík i Pernica, na domácího Buchtu byli nicméně krátcí. Plzeň tehdy každopádně sevřela Hanáky do kleští a dlouhé minuty se hrálo pouze na polovině Sigmy.

Když se domácí konečně vymanili z pevného sevření svého soupeře, ihned dostali příležitost ke skórování. Po centru explzeňského Sladkého se u vzdálenější tyče ocitl samotný olomoucký kapitán Vepřek, ale z vyložené pozice vůbec netrefil odkrytou branku.

Viktoria si jediný a zároveň rozhodující úder schovala až na závěr zápasu. Aktivní Zeman našel v 88. minutě přesným centrem – rovněž na vzdálenější tyč – střídajícího Procházku, načež letní slovenská posila Západočechů poslala z voleje míč nekompromisně za záda domácího gólmana.

Trenéru Plzně Pavlu Vrbovi tak stejně jako v předchozích zápasech s Duklou a s Libercem stoprocentně vyšla střídání – hráči, kteří přišli na hřiště v průběhu druhého poločasu, totiž vždy rozhodli o konečném vítězství.

Hlasy po utkání

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „Z obou stran to byl zajímavý fotbal. V prvním poločase jsme měli velkou šanci s Krmenčíkem, ve druhém pak další dvě velké příležitosti. Mohli jsme dát vítězný gól dříve, ale Olomouc hrála velmi dobře. My jsme pak měli v závěru více štěstí, ale druhý poločas jsme zvládli i po fotbalové stránce. A že nám opět vyšla střídání? Já mám výborné asistenty a oni mně vždycky poradí, jak to mám udělat. Nová sezona asi bude jiná než ty minulé. Myslím, že se v tabulce urvou tři čtyři mužstva, která získají hodně bodů. Víme, že každý bod je pro nás strašně důležitý.“

Střelec rozhodujícího gólu Roman Procházka: „Při centru Martina Zemana jsem se hodně soustředil, protože jsem viděl, že míč letí přesně na mě. Jediné, co mě zajímalo, bylo trefit bránu. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Olomouc má velmi kvalitní mužstvo. Výhru jsme si vydřeli a taková vítězství bývají nekrásnější. Těžkou říct, zda byla zasloužená, ale na to se nikdo nebude ptát. Jsme šťastní za tři body, byly velmi důležité.“

Václav Jílek (trenér Olomouce): „Šance měly oba týmy, ale jednu využil jen soupeř, který má tři body a my nic. Plzeň v určitých fázích zápasu ukázala kvalitu a při rozhodujícím gólu si výborně poradila. Je to o zkušenostech a kvalitě řešení.“

Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 0:1 (0:0). Branky: 88. Procházka, ŽK: Yunis – Petržela, Rozhodčí: Berka – Kříž, Flimmel. Diváci: 7049.

Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (65. Hála), Plšek, Houska (88. Yunis), Falta – Nešpor (72. Texl). Trenér: Jílek.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (57. Zeman), Čermák (72. Procházka), Kopic – Krmenčík (85. Řezníček). Trenér: Vrba

Autor: Václav Vacek

Místo události:
4.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 120 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obsluha CNC strojů - pálící stroj - autogen. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Slatiňany - Tovární 810, NÁPLŇ PRÁCE: obsluha CNC pálícího stroje, POŽADAVKY: průkazy - jeřábník, vazač, řidič VZ výhodou popř. zaškolíme, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stravenky v hodnotě 100 Kč, První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Ikov trade a.s., Tovární, č.p. 810, 538 21 Slatiňany. Informace: David Dvořák, +420 606 050 466. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 8 936 Kč Specialisté v oblasti sociální práce Probační úředník/nice. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 8936 kč, mzda max. 13435 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VHODNÉ I PRO ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ., Místo výkonu práce: Poděbradova 909, 537 01 Chrudim. , POŽADAVKY: úplné vysokoškolské vzdělání humanitního směru, ŘP sk. B. , ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: 5 týdnů dovolené, 5 dní sick days, stravenky, pružná pracovní doba. , První 3 měsíce 9. platová třída, po zkušební době 11. platová třída + příplatky a osobní ohodnocení. Mzdové ohodnocení dle Nařízení vlády 564/2006 Sb., příloha č. 4., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo na výběrovém řízení dne 5.12.2018 v 9:30 hod.. Pracoviště: Probační a mediační služba - středisko chrudim, Poděbradova, č.p. 909, 537 01 Chrudim 1. Informace: Lenka Šedová, +420 731 692 767. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Pohled č.p. 26, Mladoňovice, NÁPLŇ PRÁCE: Práce v závodním stravování (350 obědů - 1 druh jídla)., Pracovní poměr na dobu určitou - zástup za nemoc., POŽADAVKY: Praxe v kuchyni výhodou., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Agro liboměřice a.s., 538 21 Slatiňany. Informace: Jana Hofmanová, +420 739 750 497. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim - Průmyslová 90, NÁPLŇ PRÁCE: obsluha velínu trafostanice, POŽADAVKY: vyučen v oboru elektro, vyhláška 50 §6 pro vysoké napětí, práce na PC, dobrý zdravotní stav, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: možnost závodního stavování, stabilní zaměstnání, dobrý pracovní kolektiv, mzda dohodou, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Onivon a. s. - závod chrudim, Průmyslová, č.p. 90, 537 01 Chrudim 1. Informace: Štěpán Osmík, +420 469 656 366,602 795 490.

Futsalová Liga mistrů: AFC Kairat Almaty - FK ERA-PACK Chrudim.

Co chybí? Peníze - a střelci

Excelentně zakončilo áčko Mšena podzimní část fotbalové divize C a potvrdilo, že právem patří na první místo tabulky. Svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky soupeře z Náchoda vysoko porazili.
3

Strnad: „Zápas nás svlékl do naha"

„Sršni“ zakončili podzim domácí porážkou s Kolínem

Východní Čechy - Fotbalová divize C: Matějka přivál Trutnovu milou rozlučku.

Bez postupu, ale se ctí. Chrudim dokázala vzdorovat Kairatu

Chrudim - Znovu to nevyšlo. Ani další pokus o postup do závěrečného Final Four futsalové Ligy mistrů nedopadl. ERA-PACK vstupoval do zápasu s dvojnásobným vítězem Kairatem Almaty ve složité pozici, v duelu dvou poločasů zvítězil kazašský favorit poměrem 4:2.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Bez senzace. Fotbalová Chrudim přesto nezklamala

Praha, Chrudim - Úchvatná pohárová cesta pro chrudimské fotbalisty končí. Symbolicky na stadionu lídra nejvyšší soutěže a účastníka Evropské ligy - pražské Slavie. Sešívaní šli za postupem od první minuty, druholigový nováček ale nepůsobil ustrašeným dojmem a dvacet minut před koncem se zaslouženě dočkal čestného gólu.