Pardubičtí fotbalisté byli za vytrvalého deště v první půli lepším týmem. Už v 7. minutě obrana hostů sice nejprve odvrátila míč, uvnitř vápna se k němu k němu prodral Solil a domácí vedli 1:0. O deset minut později předvedli rychlou akci. Pojezný křížnou přihrávkou vysunul Kostku, který vyslal tvrdou ránu. Tu Rada jen vyrazil k Hufovi, který hlavou zvýšil.

O přestávce domácí trenéři provedli několik změn, které však převahu pardubického týmu nijak neovlivnily. Naopak. Už po třech minutách druhé půle se jeden ze střídajících hráčů střelecky prosadil. Toml se totiž ve 48. minutě skvěle zorientoval ve vápně a poslal míč technicky k tyči. Domácí soupeře do větších šancí nepouštěli, naopak se snažili navýšit vedení. To se jim povedlo v 74. minutě. Hranáč se dostal k odraženému míči za vápnem, vystřelil, a k vyraženému míči doběhl Sychra, který upravil na 4:0. Nulu pardubickým gólmanům překazil hráč s atletickým příjmením - Šebrle.

"Jsem rád, že s kvalitním soupeřem, kterým Dukla bezesporu je, jsme podali kvalitní výkon. Dali jsme i nějaké góly a měli i další šance. Produktivita nás těší, ve hře jsme ale viděli i nedostatky," hodnotil pardubický trenér Jiří Krejčí.

FK Pardubice - FK Dukla Praha 4:1

Fakta - branky: 7. Solil, 17. Huf, 48. Toml, 74. Sychra – 76. Šebrle. Rozhodčí: Raplík – Vodrážka, Slavíček. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Sestavy - FK Pardubice: Markovič (46. Letáček) – Kostka (58. Halász), Hranáč, Pojezný (46. Čihák), Čelůstka (46. Toml) – Jeřábek (C) (58. Červ) – Rayan (46. Vacek), Tischler (72. Sychra), Solil (72. Vít), Lupač (46. Rezek) – Huf (46. Matějka). Dukla Praha: Rada – Souček, Kulhánek, Konan, Barac – Hrubeš (75. Matoušek), Peterka, Kozel (75. Šebrle), Bin, Buchvaldek – Adediran.