Slavia nestačila na Ferencváros, což bylo velké překvapení, které se doneslo až na britské ostrovy.

„Karma rasisti, zasloužíte si to. Kde máte Kúdelu?“ Takto jeden z fanoušků Rangers glosoval fakt, že český reprezentant si pořád odpykává desetizápasový trest kvůli údajné rasistické urážce z utkání na Ibrox Parku.

Slavia Praha - Ferencváros Budapešť, odveta předkola Ligy mistrů.
Výhra o gól nestačila. Slavia v předkole Ligy mistrů vypadla s Ferencvárosem

Podobných narážek bylo víc - už po zápase v Maďarsku (0:2), kde slávistický zadák opravdu chyběl. „Vyřazení Slavie je úžasné, potěšilo to.“ I tohle zaznělo ze Skotska, kde český klub moc nemají v oblibě.

Na všech těchto komentářích je ale paradoxní jedna věc: fanoušci žhavili sociální sítě ve chvíli, kdy jejich celek rovněž ztrácel šanci na Ligu mistrů.

Rychlé góly rozhodly

Úřadující skotský šampion si přitom v utkání proti švédskému Malmö zprvu nevedl zle. Vedl 1:0 (trefil se kolumbijský střelec Morelos), ještě před poločasem pak hosté museli do deseti. Jenže po dvou rychlých gólech Antonia-Mirka Čolaka najednou Rangers došly síly. Domácí se nezmohli na odpověď, s Malmö tak dvakrát prohráli 1:2.

Slavia v play-off o účast v Evropské lize vyzve polskou Legii Varšava, Rangers budou mít přece jen snazšího soupeře z východu - vzejde ze dvojice Kajrat Almaty (Kazachstán) x Alaškert (Arménie).

„V prvním poločase jsme byli dominantní, dobře pracovali s míčem. Ale to, co se stalo ve druhé půli, bylo neomluvitelné. Doplatili jsme na velké množství chyb a byli jsme nekvalitní ve finální fázi, kvůli tomu jsme přišli o náš společný sen hrát v Lize mistrů,“ řekl po utkání trenér Steven Gerrard.

Mimochodem, ani ligový ročník nezahájili jeho svěřenci zrovna ideálně. O víkendu v prvním kole totiž Rangers senzačně podlehli Dundee United 0:1 a po čtyřiceti utkáních v lize poprvé okusili hořkost porážky.

Ondřej Kúdela
Obětní beránek? Kúdela pyká víc než kdo jiný, analytička vidí jeden problém

„Prohru beru na sebe, nezvolil jsem ideální taktiku. Z konce dlouhé série se nesmíme hroutit a naopak to pro nás musí být ten správný okamžik k nakopnutí,“ hodnotil Gerrard.

Po vyřazení z Ligy mistrů se jeho křeslo neotřáslo, ale důvěra fanoušků přece jen trochu klesla.