Nejvíc se bude čekat od Pardubic, které v minulé sezoně skončily třetí. „Beru, že jsme si tím nasadili hodně vysokou laťku. Je otázkou, jak se s tím popereme. Klíčový zase bude začátek soutěže,“ říká trenér Martin Svědík, jenž musí být spokojen, že úspěšný kádr zůstal pohromadě. Navíc se ho povedlo posílit o univerzála na levou stranu hřiště Jana Javůrka, který naposledy působil v Ústí nad Orlicí.

Největší pohyb v hráčském kádru zatím hlásí Letohrad. Trenér Jaroslav Veselý testuje čtyři hráče. Z Mladé Boleslavi dorazil brankář Lukáš Finke, z hradeckého dorostu Jiří Štěpán a z pardubického Adam Nágl. Posledním mladíkem na testech je Jakub Privara, jenž naposledy působil ve Dvoře Králové. Pozitivní zprávou je, že zůstane klíčový záložník Bíro. „Jednat budeme ještě ohledně dalšího záložníka Kuželky,“ dodal Veselý.

Naopak v Chrudimi velké změny v kádru nechystají. „Na hostování z Liberce přichází Tomáš Dostálek, jednáme i o mladíkovi Ondřeji Kesnerovi, který by se zatím na zkoušku zapojil do přípravy. A vrací se Roman Michalec, který na jaře působil v SK Chrudim,“ shrnuje trenér Pavel Jirousek.

(ry, spa)