Musíte s námi počítat! Tento zřetelný a stručný vzkaz posílají po čtyřech kolech ČFL do všech klubů všichni zástupci z východních Čech. Pardubice soutěži vévodí, chrudimský nováček je třetí. Oba týmy jako jediné z celého osmnáctičlenného pelotonu nepoznaly hořkost prohry. Směle jim sekunduje Letohrad, další nová tvář třetí nejvyšší soutěže. Ten má vyrovnanou bilanci výher a proher.

Nejzářnějším příkladem, proč se mít ve střehu před východočeským fotbalem, byl poslední víkend. Do Pardubic se řítila o hráče prvoligového áčka posílená Mladá Boleslav. Letohrad hostil ambiciózní Kunice a Chrudim mířila na půdu Hlavice, farmy dalšího prvoligového týmu Hradce Králové. Z celkových devíti bodů reprezentanti naší oblasti vybojovali hned sedm. Ruku na srdce: který fotbalový odborník by očekával takovou nadílku. Spíše se dalo mluvit tak maximálně o třech bodech dohromady…

Doslova senzaci vyvolala přesvědčivá výhra Chrudimi. Přitom dres Hlavice oblékla pětice hráčů ze širšího kádru hradeckého áčka. Počítejte s námi: Tóth, Jandík, Malinský, Gulajev a Hodas. Není to náhodou téměř polovina základní jedenáctky? Hlavici srazil na kolena exligista Holub. Zejména jeho druhá branka byla zlomová. Padla totiž v závěrečných vteřinách první půle. A když se Chrudim se stejnou vrátila z kabiny, nebylo co řešit.

Letohrad už tak herně úspěšný nebyl, ale na to se už za týden nikdo ptát nebude. Nováček si na sebe ušil bič vynikajícím výkonem proti Mladé Boleslavi. Teď ho nezopakoval. Kunici nahlodala Brendlova proměněná penalta, se závěrečným hvizdem první půle. Stejný hráč postupového adepta dorazil.

Nejvíce se na zisk nadřel vedoucí tým. Pardubice se ale musely poměřit se soupeřem druholigové kvality.

„Dopadlo to přesně tak, jak jsme čekali. Boleslav přijela posílená o hráče áčka. Zahrála velmi dobře, byl to hodně těžký soupeř,“ hodnotil utkání střelec dvou pardubických branek Martin Brychta.

Jeho první gól ve druhé minutě zákonitě skóre otevřel. Druhá trefa do černého vrátila jeho tým do hry o body. Znamenala snížení na 2:3. To už hráli domácí v deseti.

„Za obě své branky jsem samozřejmě rád, ale v obou případech tomu předcházely perfektní centry jak od Hundyho, tak od Jeřába. To byly centry, do kterých se musí a hlavně vyplatí chodit,“ děkuje Brychta na dálku Hundákovi a Jeřábkovi.

A Pardubice dřely dál. Za úsilí byly odměněny čtyři minuty před koncem. Petrus měl při penaltě pevné nervy.

„Penaltová situace se zrodila díky snaze celého týmu. Nechtěli jsme odejít před vlastními fanoušky poraženi. Věřit se musí, i když prohráváte. Makali jsme o to více, že nás bylo jen deset, zkoušeli jsme hrát na brejkové situace. A vyšlo to,“ konstatoval potěšeně Martin Brychta.