3. třída: Bítovany dále tápou

Chrudim – Ve fotbalové 3. třídě se pořádně nemůže chytit tým Bítovan, který marně vzpomíná na své působení v I. A třídě.

2.9.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Městec – Rosice 0:1 (vlastní Hájek). Sestava vítězů: Tatíček – Kysilko, Teplý, Novák, Bondor, Žalud, Marek, Stupavský, Novotný, Zahálka, Michler (Vrzáček). Hosté neproměnili penaltu a několik dalších šancí, takže se museli spokojit po hodině hry s vlastním gólem soupeře.

Dřenice – Křižanovice 1:1 (Spilko – Žák). Hosté o poločase vedli, domácím se po změně stran podařilo vyrovnat. Výhru jim mohl zajistit Modráček, ale neproměnil penaltu.

H. Městec B – H. Týnec 2:0 (62. Kápička, 88. L. Řehák). Sestava vítězů: Jandáček - Gajdošík (Černý), Vašíček, Diessl (Koníř), Mach, Hovorka, Kápička (J. Řehák), Peter, V. Řehák (L. Řehák), Dědič (Herget), Ilko. Po oboustranně nervózním prvním poločase domácí Jiskra přidala a oslabený soupeř jí již nedokázal vzdorovat.

Bítovany – Orel 1:5 (Novotný – Vojtěch 2, Doležal, Hrad, Janeček). Sestava vítězů: Bednář – M. Mádlo, Strouhal, Čepelák, Horník, Hrad, P. Chvojka, T. Mádlo, Doležal, Vojtěch, Machač (Navrátil, Z. Chvojka, Janeček, Alinče, Kouba). Gól v síti Bítovan již v 1. minutě dal derby ráz a pak už to „jelo" ve prospěch Orle, která vedla v poločase už o čtyři góly a nebylo co řešit.

T. Kamenice – Zaječice 1:2 (Švejda – Zvolánek, Hromádko). Sestava vítězů: Sýs – Kulhánek, Musil, Zvolánek, Vohradník, Nejtek, Z. Pejcha, Hromádko, Kubelka, D. Pejcha, Konrád (Fousek, T. Kulhánek, T. Kubelka, Dejdar). Tabulkově lepší hosté potvrdili své lepší postavení.

H. Bradlo – Ctětín 3:2 (Semerád 2, 1 z pen., Půlpán – Janoušek 2). Sestava vítězů. Dobruský – D. Pospíšil, I. Pospíšil, Nepovím, Kovačka, Matěna, J. Bláha, Semerád, Půlpán, Kroutil, Vykoukal (R. Bláha, Čejka). Hosté o poločase vedli zaslouženě 1:2, domácí po přestávce zlepšeným výkonem otočili skóre.

Holetín – Slatiňany B 5:2 (1. Doležal, 20. a 46. Wasserbauer, 53. Beneš, 66. Pecina – 26. D. Tesař, 51. Kořínek). Sestava vítězů: Halamka – Pecina, Černý, Beneš, V. Vondráček (Kučera) – Filipi (P. Vondráček), Pilař, Zdražil, Kadidlo (Jetmar) – Doležal (Ročňák), Wasserbauer. V kvalitním utkání byli posílení hosté v první půli lepší. Po změně stran domácí třemi góly nepřipustili drama a zaslouženě vyhráli.

Tabulka 3. třídy po 4. kole.

(pn, dom)

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda autodomíchávače mezi obcemi Podhořany u Ronova a Semtěš.
3

Míchačku vytáhly zpátky na silnici dva autojeřáby

Oblastní kolo soutěže pIšQworky na SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim.
4

Piškvorkáři bojovali o postup

Chrudimský sběrný dvůr čeká výrazná proměna

Chrudim – Město vypsalo veřejnou zakázku na rekonstrukci sběrného dvora.

Žáků přibývá, školu má rozšířit přístavba

Chrast – Žáků v chrastecké základní škole v posledních letech přibývá a tak jim zde začíná být pořádně těsno. Město to chce řešit.

Divadelní abonmá do dvou dnů takřka zmizelo

Skuteč – Ve Skutči začal od pondělního rána předprodej jarního divadelního abonmá na rok 2018. Zájem byl obrovský. Ke včerejšímu poledni bylo podle vedoucí tamního odboru kultury a školství Lenky Frídlové prodáno 320 abonentek. Sál je tak prakticky plný, místa se však podle jejích slov ještě najdou.