Na domácí půdě bylo úspěšné „áčko", které se připravuje na jarní sezonu ČFL, (jak pokračuje příprava vás budeme blíže informovat v tomto týdnu – pozn. red.), a porazilo Velké Meziříčí 3:0. Dařilo se i rezervě Městského fotbalového klubu. Účastník Krajského přeboru Pardubicka zvítězila na hřišti týmu SFK Vrchovina 1:3.

MFK Chrudim – FC Velké Meziříčí 3:0 (1:0)

Branky: 28. Hannich, 49 . Opina, 70. Hauf.

Úvod utkání byl spíše oťukáváním z obou stran. Do první vážnější šance se dostal domácí Sixta, kterému však střelu zlikvidoval brankář hostí. Ti o sobě dali vědět po rohovém kopu, ale bez zakončení. Utkání bylo vyrovnané, ale bez šancí. Až ve 28. minutě zahrávali domácí přímý volný kop a po jeho rozehrání Kopeckým se prosadil Hannich – 1:0. Hosté přidali na důrazu, ale domácí se s tím dokázali vyrovnat. Ve 42. měl možnost zahrávat trestný kop z nebezpečné vzdálenosti domácí Kopecký, ale jeho střela šla těsně nad pravý růžek hostující branky.

Druhý poločas začala druhá jedenáctka domácích aktivněji a ve 49. se po centru prosadil Opina – 2:0. V 52. chrudimský záložník ještě rozezvonil tyč hostující branky. Domácí začali soupeře přehrávat a vytvořili si souvislý tlak. V 70 minutě se do centru Kesnera položil Hauf a do šibenice upravil na 3:0. O dvě minuty později měl Hauf na hlavě čtvrtý gól, ale hlavičkoval pouze nad branku. V 80. minutě ještě protáhl brankáře hostů Kroutil.

MFK Chrudim – I. poločas: Trojan – Valda, Krčál, Drahoš, Hannich – Luptovský, Ráliš, M. Langr, Sixta, Kopecký – Tlapák; II. poločas: Mrázek – Malý, Holeček, Radouš, Mastík – Řezníček, Hauf, S. Langr, Opina, Kesner– Kroutil.

SFK Vrchovina – MFK Chrudim rezerva 1:3 (1:1)

Branky MFK: Holík, Tlapák, Žalud.

Hosté se na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou divizionáře z Nového Města na Moravě nezalekli a už ve 3. minutě zakončoval nadvakrát pohlednou kombinační akci Holík na 0:1. Bohužel se však zranil a musel tak z utkání odstoupit. Vrchovina poté více držela míč a byla nebezpečná především zprava, ale dobře fungující defenziva rezervy s přehledem odolávala. Bohužel ve 24. propadl jeden z centrů na zadní tyč a po chybičce v souboji jeden na jednoho soupeř lacině vyrovnal. Postupně si hosté vytvořili ještě dvě výborné šance, ale bez efektu. Do druhé půle obě mužstva prostřídala a Chrudimští začali získávat mírnou herní převahu. V 65. minutě využil rychlou akci Tlapák po přihrávce Žaluda a v 77. pro změnu Žalud využil centr Meduny a pečetil na 1:3 pro hosty.

Sestava MFK Chrudim: L. Zrůst (60. Hort) – Jindrák, Zelinka (46. Zeman), Hlavatý (60. Pejcha), Bareš (46. Meduna), Tlapák, Andrle, Bureš (60. Svoboda), Vácha, Holík (3. D. Zrůst, 75. Bareš) – Žalud.

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Výsledek přeceňovat nechceme, nicméně takovýto skalp potěší a do další práce nám přidá další elán. Předvedli jsme zodpovědný výkon, sice jsme v držení míče byli horší a zkušený soupeř příliš nekazil, ale z hlediska snahy, nasazení a zdravé agresivity to z naší strany bylo v pořádku. V sobotu nás čeká další účastník divize D a sice Polná. Doufám, že už do hry co nejdříve zasáhnou dnes absentující Lacman, Netušil, Havránek, Mervart a Kudláček." (mš, red)