Chrudimští "afrkáči" si s prvoligovým protivníkem v poháru nezahrají

NOVÝ BYDŽOV - Fotbalistům AFK Chrudim se první „ostré“ utkání letošní sezony nevydařilo a po zásluze prohráli v předkole Poháru ČMFS na hřišti loni druhého týmu královéhradeckého Oblastního přeboru. Připravili se tak o možnost, že by v případě úspěchu v předkole i následně v 1. kole s Trutnovem mohli ve 2. kole změřit síly s prvoligovým Jabloncem.

24.7.2007

Martin Holub z AFK.Foto: Miloš Pekař

Nový Bydžov - AFK Chrudim 4:1

Bez čtyř hráčů základní sestavy, navíc bez avizovaných posil a v brance se 17letým Petrem Vostradovským - tak nastoupili Chrudimští k pohárovému zápasu. Utkání také začali aktivněji domácí a již ve druhé minutě trefil Matějka hlavou po rohovém kopu tyč.

V 7. minutě se už Bydžov radoval, když se po rychle rozehraném autu dostal za obranu AFK Janouch a svůj brejk zakončil přesně k tyči. Hosté poprvé ohrozili domácí svatyni až v 16. minutě, hlavička volného Pudila však mířila přímo doprostřed branky. Hned z protiútoku však převzal míč na hranici ofsajdu znovu Janouch a další přízemní střelou upravil na 2:0.

Blízko ke zkorigování nepříznivého stavu byl AFK po půlhodině hry, kdy si na centr Hýska z pravé strany dobře naskočil Pudil, brankář Marko ale jeho gólovou hlavičku nadvakrát kryl.

Po přestávce hosté přidali, jejich snaha poprat se o postup do dalšího kola byla zjevná. V 51. minutě povedený trestný kop Holuba skončil jen metr vedle tyče, o chvíli později stejně dopadla na druhé straně nebezpečná hlavičkou Šoufka. V 56. minutě další přímý kop Holuba s námahou vyboxoval Marko na roh. Přestože převaha hostů pokračovala, pozorná bydžovská obrana je do více šancí nepustila a naopak v 67. minutě po křížné přízemní střele z hranice šestnáctky upravil Blažej již na 3:0.

O vítězi a postupujícím do 1. kola Poháru ČMFS bylo rozhodnuto, střelecká chuť domácích však neutuchala a v 74. minutě po nejhezčí akci utkání přidal jejich čtvrtý gól Valenta. V samém závěru pak upravil hrozivý výsledek s nádechem debaklu na konečných 4:1 úspěšnou hlavičkou Pudil.

Fakta - branky: 7. a 17. Janouch, 67. Blažej, 74. Valenta - 90. Pudil. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 3:0. Diváků: 300. AFK Chrudim: Vostradovský - Luptovský, Linhart, Jirousek, Terer - Hýsek (72. Hudák), Zvára, Holub, Hauf (80. Zavoral) - Pudil, Klíma.

Přestože fotbalisté AFK Chrudim neměli důvod k radosti, jedna zpráva je přesto potěšila. V pátek 20. července večer se stal jejich brankář Tomáš Meller otcem své prvorozené dcery Elly. To je také jeden z hlavních důvodů, proč tento dlouholetý strážce chrudimské svatyně přerušil svou kariéru ve velkém fotbale a bude se věnovat jen futsalu a rodičovským povinnostem.

Okresní pohár

V předkole okresního poháru ČMFS se hrály v neděli dva zápasy, v obou se nakonec z postupu radovali hosté.

Ctětín – Bojanov 2:2 (pen. 3:4). Branky: Kouba, Pilař – F. Kubelka, Michálek, vítěznou penaltu proměnil Němec.

Po vyrovnaném klání se štěstěna při penaltovém rozstřelu přiklonila k nováčkovi III. třídy. Ctětín: Lacman – Školoud, Z. Tomek, P. Tomek, Mareček, Dubský, Pilař, Cepl, Koreček, Kouba, Čížek (Adámek, Sotona, Žurek). Bojanov: Veselý – Jirásek, Blažek, Koreček, Secký, Vilček, Blažek, P. Zelený, F. Kubelka, Němec, Michálek (L. Zelený, V. Kubelka, Křepelka).

T. Kamenice – Svratouch 0:2, bližší nehlášeno

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč Montážní dělníci elektronických zařízení Pomocný dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Chotěnice 93, Heřmanův Městec, POŽADAVKY: ŘP sk. B, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Petr novák, 538 03 Heřmanův Městec. Informace: Petr Novák, +420 725 119 318. Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 26 000 Kč Hlavní stavbyvedoucí Stavbyvedoucí železobetonových konstrukcí. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Chrudim - stavby po celé ČR., Pracovní náplň: samostatné vedení stavby, plánování návozů jednotlivých prvků na stavbu v koordinaci s postupem stavby, účast na kontrolních dnech., Požadavky: znalost čtení dílenské výkresové dokumentace., Nabízíme: mobilní telefon, stravné, možnost profesního růstu., Kontakt: telefonicky od 7:00-16:00 hod. nebo e-mailem.. Pracoviště: A-z prezip a.s., Pardubická, č.p. 326, 537 01 Chrudim 1. Informace: Jana Kabrhelová, +420 703 160 239. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 17 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Penzion Bačalský Mlýn - Morašice 102, NÁPLŇ PRÁCE: Příprava teplé kuchyně, Možnost ubytování na přechodnou dobu - cca půl roku., První kontakt prosím učiňte na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Judr. františek toufar - morašice - penzion bačalský mlýn, 538 03 Heřmanův Městec. Informace: František Toufar, +420 776 876 612. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Dělník v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: práce v okrese Chrudim - dle zakázek firmy, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v Po,Pá od 9-11hod.. Pracoviště: Continental travel trans s.r.o., 538 62 Hrochův Týnec. Informace: Cyörgy Cuberá, +420 773 929 410.

Zierisova paráda omráčila Turnov.

Klapka: „Podržel nás gólman"

Zraněními soužený Slovan doma padl

Za přístup a koncentraci právem odměněni

Chrudim - Odhodlání bylo na chrudimské straně hodně cítit. Od úvodní minuty se Chrudim do Prostějova zakousla velmi srdnatě a bojovnost a odhodlání fotbalistů neslo poměrně rychle svoje ovoce.