Chrudimští "afrkáči" si s prvoligovým protivníkem v poháru nezahrají

NOVÝ BYDŽOV - Fotbalistům AFK Chrudim se první „ostré“ utkání letošní sezony nevydařilo a po zásluze prohráli v předkole Poháru ČMFS na hřišti loni druhého týmu královéhradeckého Oblastního přeboru. Připravili se tak o možnost, že by v případě úspěchu v předkole i následně v 1. kole s Trutnovem mohli ve 2. kole změřit síly s prvoligovým Jabloncem.

24.7.2007

Martin Holub z AFK.Foto: Miloš Pekař

Nový Bydžov - AFK Chrudim 4:1

Bez čtyř hráčů základní sestavy, navíc bez avizovaných posil a v brance se 17letým Petrem Vostradovským - tak nastoupili Chrudimští k pohárovému zápasu. Utkání také začali aktivněji domácí a již ve druhé minutě trefil Matějka hlavou po rohovém kopu tyč.

V 7. minutě se už Bydžov radoval, když se po rychle rozehraném autu dostal za obranu AFK Janouch a svůj brejk zakončil přesně k tyči. Hosté poprvé ohrozili domácí svatyni až v 16. minutě, hlavička volného Pudila však mířila přímo doprostřed branky. Hned z protiútoku však převzal míč na hranici ofsajdu znovu Janouch a další přízemní střelou upravil na 2:0.

Blízko ke zkorigování nepříznivého stavu byl AFK po půlhodině hry, kdy si na centr Hýska z pravé strany dobře naskočil Pudil, brankář Marko ale jeho gólovou hlavičku nadvakrát kryl.

Po přestávce hosté přidali, jejich snaha poprat se o postup do dalšího kola byla zjevná. V 51. minutě povedený trestný kop Holuba skončil jen metr vedle tyče, o chvíli později stejně dopadla na druhé straně nebezpečná hlavičkou Šoufka. V 56. minutě další přímý kop Holuba s námahou vyboxoval Marko na roh. Přestože převaha hostů pokračovala, pozorná bydžovská obrana je do více šancí nepustila a naopak v 67. minutě po křížné přízemní střele z hranice šestnáctky upravil Blažej již na 3:0.

O vítězi a postupujícím do 1. kola Poháru ČMFS bylo rozhodnuto, střelecká chuť domácích však neutuchala a v 74. minutě po nejhezčí akci utkání přidal jejich čtvrtý gól Valenta. V samém závěru pak upravil hrozivý výsledek s nádechem debaklu na konečných 4:1 úspěšnou hlavičkou Pudil.

Fakta - branky: 7. a 17. Janouch, 67. Blažej, 74. Valenta - 90. Pudil. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 3:0. Diváků: 300. AFK Chrudim: Vostradovský - Luptovský, Linhart, Jirousek, Terer - Hýsek (72. Hudák), Zvára, Holub, Hauf (80. Zavoral) - Pudil, Klíma.

Přestože fotbalisté AFK Chrudim neměli důvod k radosti, jedna zpráva je přesto potěšila. V pátek 20. července večer se stal jejich brankář Tomáš Meller otcem své prvorozené dcery Elly. To je také jeden z hlavních důvodů, proč tento dlouholetý strážce chrudimské svatyně přerušil svou kariéru ve velkém fotbale a bude se věnovat jen futsalu a rodičovským povinnostem.

Okresní pohár

V předkole okresního poháru ČMFS se hrály v neděli dva zápasy, v obou se nakonec z postupu radovali hosté.

Ctětín – Bojanov 2:2 (pen. 3:4). Branky: Kouba, Pilař – F. Kubelka, Michálek, vítěznou penaltu proměnil Němec.

Po vyrovnaném klání se štěstěna při penaltovém rozstřelu přiklonila k nováčkovi III. třídy. Ctětín: Lacman – Školoud, Z. Tomek, P. Tomek, Mareček, Dubský, Pilař, Cepl, Koreček, Kouba, Čížek (Adámek, Sotona, Žurek). Bojanov: Veselý – Jirásek, Blažek, Koreček, Secký, Vilček, Blažek, P. Zelený, F. Kubelka, Němec, Michálek (L. Zelený, V. Kubelka, Křepelka).

T. Kamenice – Svratouch 0:2, bližší nehlášeno