Východočeské derbynepřineslo příliš kvalitní fotbal. Šancí diváci viděli jako šafránu, takže se nelze divit, že zápas skončil bezbrankovou remízou. Blíže gólu byli „afrkáči“. Ve 23. minutě trefil Dostálek z hranice šestnáctky tyč a ve třetí minutě nastaveného času hlavičkoval Kubík z malého čtverce pouze do gólmana Petra, který stačil míč reflexivně vyrazit na roh. Hostévážněji zahrozili pouze v 74. minutě, kdy Breda z úhlu přestřelil.

Nejblíže gólu byl Dostálek

Po divizním utkání AFK Chrudim – Převýšov (0:0) jsme požádali o dojmy záložníkaTomáše Dostálka, který měl největší šanci ke skórování.

Ve 23. minutě jste trefil tyč. Co chybělo ke gólové radosti?

Chtělo to zamířit o pár centimetrů doleva. Po rohovém kopu se ke mně odrazil míč na hranici velkého vápna. Zkusil jsem to napálit levačkou bez přípravy, ale rána mně moc nesedla. Brankář střelu asi podcenil a musel být rád, že nakonecskončila jen na tyči.

Vy osobně jste byl často vidět u míče. Jak se vám hrálo?

Hrálo se mi docela dobře, dařila se mi spolupráce hlavně s Adámkem a souboje jeden na jednoho. To mi klade na srdce trenér Jirousek. Škoda, že alespoň nějakou akci se nepodařilo dotáhnout do gólové šance.

Je vám teprve 19 let. Kam to chcete ve fotbale dotáhnout?

Jako odchovance AFK si mě vytáhli do ligového dorostu Sigmy Olomouc. Loni jsem se vrátil kvůli letošní maturitě na obchodní akademii. Budu se snažit o co nejlepší výkony a snad si toho někdo všimne. Kdybych se dostal opět do ligy, byla by to paráda.

Fakta utkání

Rozhodčí: Vitner (Teplice). ŽK: 1:2. Diváků: 210.

AFK Chrudim:Lankaš – Linhart, Jirousek, Rahimič, Adámek – Hauf (80. Hýsek), Holub, Semerád (59. Kubík), Dostálek – Vácha (72. Klíma), Kopecký.

SK Převýšov: Petr – Krejčí, Klička, Franc, Šmíd – Hradecký (74. Štoček), T. Hrabík, Breda, Kopecký (80. P. Hrabík) – Holý, Fejfar (90. Puskás).