K prvnímu tréninku 13. července se sešlo čtrnáct hráčů. Trenér Teplý naordinoval přípravné dávky na úterý, čtvrtek, pátek a o víkendu zápasy. K prvnímu měření sil odjeli Chrudimští do Čisté u Litomyšle, kde uhráli 1:1, když vyrovnávací gól střílel Zavoral. Hosté se představili v sestavě: Křemenák - Konečný, Mattuš, Hluchník, Livora - Černohorský, Smitka, Berner, Kadeřábek - Zavoral, Carda (Aarons, Hudák).

Příprava začala

Dnes 21. července se AFK B představí v Cerekvici nad Loučnou. K dalšímu utkání, které je výjimkou a jaksi navíc, říká trenér Teplý: „Na pondělí 23. 7. jsme dohodli zápas v Prosetíně. Tento duel bude zajímavý tím, že ke kormidlu domácích nastoupí můj bratr Radek.“

V sobotu 28. 7. se Chrudimští přesunou k utkání do Rosic u Chrasti a generálkou jim bude 4. srpna zápas v Litomyšli. „Pevně věřím, že si hráči uvědomí důležitost tréninkového procesu a nedopustí problémy, které nastaly v jarní části právě z důvodu špatné tréninkové docházky,“ připojuje trenér Teplý.

Sestava se změní

„Změny v kádru B mužstva jsou vždy trochu relativní,“ říká trenér Teplý a dále uvádí: „Jisté je, že ve Stolanech zkouší štěstí Kořínek a s jistotou lze tvrdit, že odejdou i další hráči na hostování hlavně do nižších soutěží. Kdo přesně to bude se ještě v tuto chvíli neví, ale představu už mám. Co se týče příchodů, to záleží na otázce, jak se chytí hráči, kteří nastoupili do přípravy s A mužstvem a s určitostí se dá říci, že se postupem času jeho kádr začne zužovat. Ale to bych předbíhal. Jedno je však jasné. Chtěl bych, aby zůstali ti, kteří chtějí hrát a kteří budou do fotbalu zblázněni a budou chtít prodat všechno to, co se kdy naučili,“ dodává trenér.

Srpnová premiéra

„Na soutěž I. B třídy se samozřejmě těšíme, vždyť proto se fotbal hraje. Pokud budeme předvádět výkony jako v loni na podzim, tak se zlobit nebudu. Mladí kluci, kteří vyšli z dorostu se už přece jen v loňském ročníku ve vyšší věkové kategorii rozkoukali a nyní je čeká druhá sezona mezi dospělými. Určitý posun výkonnosti bych u nich rád viděl. Ale znovu říkám, musí chtít především samotní hráči,“ zdůrazňuje „lodivod“ AFK B Miroslav Teplý.

Již úvodní tři mistrovská srpnová utkání naznačí, jaké ambice si může AFK Chrudim B před sebe postavit. V neděli 12. srpna se představí na hřišti nováčka v Horním Jelení, o týden později se v Chrudimi odehraje utkání s Paramem Pardubice a poslední srpnovou neděli odehraje rezerva AFK okresní derby s týmem Rozhovice