Ve 2. kole fotbalové divize „C“ na sebe narazí soupeři, kteří v premiéře překvapili nečekanými výsledky. Nový Bydžov vyhrál v Letohradě 1:0, zatímco chrudimští „afrkáči“ o místní Salvátorské pouti podlehli ambiciózní Jiskře Ústí nad Orlicí 1:2. A v neděli od 17 hodin spolu změří síly v Novém Bydžově.

Trenéu Pavlu Jirouskovi jsme před tímto duelem položili několik otázek.

Nevystrašila vás úvodní výhra Bydžova v Letohradě?
Bylo to určitě překvapení, pro Bydžov je to výborný výsledek, byť dosažený s určitou dávkou štěstí. Ale to k fotbalu patří. Třeba si jej náš příští soupeř už vybral a paní Štěstěna by se mohla tentokrát přiklonit k nám, ale nerad bych to zakřiknul.

Jaká je nálada v mužstvu po premiérové prohře s Ústím?
Žádná porážka není důvodem k jásotu, ale rozhodně ji nebereme nijak tragicky. Herně to z naší strany nebylo zase tak špatné, potřebujeme ale do příštích zápasů zlepšit efektivitu v koncovce. Máme mladý mančaft, vždyť v sestavě se v úvodním zápase objevili čtyři devatenáctiletí kluci a několik dalších nebylo o moc starších. Jde o to, chytit se výsledkově, proto bych byl spokojen, kdybychom nyní venku získali alespoň bod, i když se tam samozřejmě budeme snažit vyhrát. Ale je mi jasné, že to tam nebude nic lehkého. Na jaře jsme tam prohráli 0:2, tentokrát se s prázdnou vracet nechceme.

Máte k dispozici celý kádr?
Momentálně nám chybějí tři zkušenější hráči. Tomáš Vácha je pracovně zaneprázdněn, Honza Luptovský už by snad mohl být k dispozici, delší absence trvá u obránce Tomáše Linharta. Ten se tento čtrtek podrobil v Pardubicích operaci kolena u stejného doktora, který mě operoval nedávno také. Po operaci jsem Tomáše navštívil a od operatéra jsem se dozvěděl celkem povzbudivou informaci. Pokud nenastanou nějaké pooperační komplikace, tak by snad mohl za měsíc začít s tréninkem. Tomáš je známý tvrďák, a tak věřím, že návrat na hřiště brzy zvládne.

Uvažujete o nějakých změnách v sestavě?
O sestavě se rozhoduje tradičně po pátečním tréninku. O nějakých nových variantách samozřejmě uvažuji, ale konkrétní z pochopitelných důvodů nebudu.