„Afrkáči“ sice dokázali odpovědět na vedoucí gól Kašpara dvěma rychlými góly Váchy a Michalce, ale to bylo z jejich strany vše. Přiznejme jim, že měli i trochu smůly, když jenom Kopp nastřelil dvakrát břevno a nevyužito zůstalo několik dalších slibných šancí. Faktem ovšem je, že množství hrubek v defenzivní činnosti bojovný soupeř zaslouženě potrestal, a to ještě chrudimský brankář Lankaš dělal co mohl, za góly nemohl a dá se říci, že zabránil dvoucifernému debaklu.

Již před zápasem se mezi fanoušky šířily zaručené zvěsti ve smyslu, že je ze strany hostů podplacený rozhodčí, nebo že to domácí prodali. Co se rozhodčího Novotného z Hradce Králové týká, tak nutno zdůraznit, že z pohledu nezaujatého diváka pískal naprostou rovinu a domácí nijak nepoškodil. Červíček pochyb ovšem vrtal ohledně výkonu některých chrudimských hráčů, kteří rozhodně nepředváděli svůj obvyklý standard. Po předvedené hře budou předzápasové „zvěsti“ těžko vyvracet, i kdyby byli nevinní jako lilie. Trenér Pavel Jirousek byl po zápase pochopitelně konsternován a pouze lakonicky knstatoval: Z našeho výkonu jsem tak hluboce zklamán, že nevím, jak dlouho to budu rozdýchávat.“

Ve vyrovnané tabulce tak AFK klesl zbytečně až na šestou příčku a v závěru soutěže bude mít co dělat, aby ohrozil kýžený medailový post.