Starší fotbalová přípravka AFK Chrudim se zůčastnila jubilejního 20. ročníku mezinárodního turnaje Hageland Cup u belgického města Aarschot, v krásném sportovním centru v Tongerlu.

Velká konkurence

V turnaji hrálo 160 týmů z deseti zemí Evropy a dokonce i jeden africký tým. Účastníci byli rozděleni do devíti věkových kategorií. AFK nasadil do turnaje v kategorii U11 (ročník narození 1997) dva týmy.

Družstvo žlutých tvořili: Simon Zíma, Jiří Lustyk, Pavel Karal, Tobiáš Plíšek, Ondřej Novák, David Kopecký, Adam Zavřel, Jiří Uhlíř a Tomáš Daněk. Za modré hráli: Patrik Tlapák, Filip Holeček, Ondřej Dušek, David Formáček, Josef Stránský, Radim Kozák, Alexandr Žwak, Marek Frídl a Lukáš Secký.

Už zápasy ve skupinách zvládli chrudimští chlapci výborně. Pouze družstvo žlutých v jednom utkání ztratilo body za remízu 1:1. Oba týmy tedy postoupily do závěrečných zápasů hraných systémem play off mezi osm nejlepších. Předem bylo jasné, že o úspěchu na turnaji rozhodnou čtvrtfinálové zápasy, které se staly nejtěžšími a zároveň nejhezčími v celém turnaji.

Družstvo žlutých se v tomto utkání dostalo brzy do vedení 2:0, soupeři se ale podařilo pět minut před koncem vyrovnat. Kluci poté znovu ovládli hřiště a třemi góly poslali protivníka do kolen.

I ve druhém čtvrtfinále se modří proti skvělému soupeři z Nizozemska dostali do vedení. Po zbytek zápasu byl však aktivnější soupeř a nádhernou střelou do šibenice se mu podařilo vyrovnat. V těchto fázích utkání při našem týmu stálo štěstí a hlavně jej podržel brankář několika skvělými zákroky. Utkání skončilo nerozhodně a o vítězi rozhodly pokutové kopy. Nervy na uzdě udrželi lépe Chrudimáci a ve čtvrté sérii si zajistili postup do semifinále.

Bratrovražedný boj týmů AFK

Už to, že se oba chrudimské týmy dostaly mezi čtyři nejlepší celky své kategorie, bylo obrovským úspěchem. Hráči se uklidnili, nabudili a v obou semifinálových zápasech dominovali. Finálové utkání si v bratrovražedném boji „afrkáči“ patřičně užili a výhra žlutých už nebyla důležitá. Účast a vítězství v turnaji byly pro fotbalové naděje AFK skvělým zážitkem. Velmi zajímavé pro ně bylo i setkání s výběrem devatenáctiletých hráčů z Konga, kteří několikrát dokazovali i na volných pláccích sportovního centra, že jsou opravdovými míčovými kouzelníky. Na jejich technickém umění mohli kluci oči nechat.

Afrkáči tímto výsledkem skvěle reprezentovali Chrudim i ČR v zahraničí. Poděkování patří i všem sponzorům, kteří tuto akci finančně podpořili.

( pn, dop)