To nakonec skončilo výhrou „sešívaných“, ale důležité bylo, že množství diváků vidělo devět pěkných gólů, řadu dalších brankových příležitostí a většina hráčů prokázala, že ze svého umění přes pokročilý věk ještě moc nezapomněla.

Někteří plejeři ovšem zápolili i se značnou nadváhou. „Takový Mistr má 220 kg a Trval tak o metrák míň,“ špičkoval před zápasem Jaroslav Bartoň, který tentokrát za sparťany nenastoupil a působil na lavičce v roli vedoucího mužstva. Nadváhy Mistra, i když samozřejmě ne tak přehnané, si všiml i komentátor celé akce, herec Pavel Nový, který na jeho adresu poznamenal: „Mistr si balon drží pod dresem, jo to je airbag.“

Sparťané, kteří byli v průměru věkově starší než jejich věční rivalové z Edenu, sice stačili na vedoucí gól Ulicha odpovědět brankami Straceného a Holuba a o poločase tak vedli, jenže po změně stran jim už docházel dech a slávisté strhli výsledek na svoji stranu. Kuriozitou bylo, že snad během jediné minuty ve druhé půli trefil slávista Janoušek míč téměř identicky z několika metrů tak, že se vše odrazil od břevna těsně před brankovou čáru.

Své zastoupení v tomto derby odvěkých rivalů měli i fotbalisté AFK Chrudim, kteří svého času za pražská „S“ hráli. V prvním poločase byl spokojenější Radim Holub, který upravil stav na 2:1. Petr Vladyka v dresu s pěticípou hvězdou přispěl k výhře Slavie gólem, kterým upravil na 2:4.

Před utkáním se prý nijak nehecovali, v mužstvu se spíše řešil postup do ČFL, který byl oficiálně oznámen na čtvrteční tiskové konferenci. „V první lize jsem za Spartu odehrál pět derby proti Slávii a vstřelil v nich jeden gól,“ vzpomínal Holub.

„Ve Slavii jsem byl poměrně krátce a derby se Spartou jsem si nezahrál, při jednom jsem seděl pouze na lavičce náhradníků. Takže dnes to byla moje premiéra,“ usmíval se Vladyka.

Internacionálové Sparty Praha – internacionálové Slavie Praha 3:6 (2:1). Branky: Stracený, Holub, Trval – Ulich 3, Janoušek, Koubek, Vladyka. Rozhodčí: O. Čechlovský, Gála, Jeřábek. Sparta: Sova – Polák, Mlejnský, Fukal, Bažant, Stracený, Jarolím, Slaný, Mistr, Holub, Prokop, Trval. Slavia: Bureš – Medynský, Ondrejčík, Zákostelský, Janoušek, Koubek, Ulich, Vladyka, Veselý, Klusáček, Müller, Čáp, Mareš, F. Herda.