Začátek fotbalového podzimu v rámci regionu se již kvapem blíží (o druhém srpnovém víkendu), proto jednotlivé týmy pilně ladí formu. Přibližujeme vám některé přípravné zápasy.

Kolín – AFK Chrudim 2:0

Fotbalisté z Kmochova města na jaře sestoupili z České fotbalové ligy a navíc čelí podezření, že se oddíloví funkcionáři dopustili korupčního jednání týkajícího se ovlivňování výsledků. Bez ohledu na pravděpodobný postih se připravují na novou sezonu „jakoby se nechumelilo“ a netají se plány na brzký návrat do třetí nejvyšší soutěže. V utkání s AFK se však prosadili až ve druhém poločase, kdy chrudimský trenér Pavel Jirousek poslal na hřiště další dorostence. V první části přitom byli Východočeši herně lepší, ale nedokázali se střelecky prosadit. Takhle se o výsledku rozhodlo v pětiminutovce kolem 70. minuty. Nejprve otevřel skóre bývalý hráč AFK Kocourek a zanedlouho přidal druhý gól Huk.

AFK Chrudim: Lankaš (Vašíček) – Zdražil, Rahimič (Šibrava), Linhart (Kučera), Terer – Hýsek (Berner), Zvára, Holub, Rešetár – Klíma, Čechlovský. Chyběli Luptovský, Hauf, Vladyka, Vácha a Dostálek, který je na testech v prvoligovém Slovanu Liberec.

Příští přípravný zápas sehrají „afrkáči“ již tuto středu od 18 hodin se Žďárem nad Sázavou (ve Slatiňanech) a v neděli od 17 hodin je čeká již na svém stadionu utkání 1. kolo Poháru ČMFS s třetiligovým FK OEZ Letohrad.

Nový Hradec – Stolany 0:0

Domácí nováček krajského přeboru, který má další smělé plány, se proti svěřencům trenéra Oldřicha Bleši střelecky neprosadil, přestože v hostujícím týmu hráli čtyři dorostenci. „Výkonem rozhodně nezklamali,“ pochválil je manažér Miroslav Hebký. Na výborně upraveném trávníku oba soupeři nastřelili břevno (u hostů Eis a Ročín) a zajímavý duel skončil po vyrovnaném průběhu zaslouženou plichtou.

SK Stolany: Tomáš – Zlatohlávek, Motyčka, Plosza, Chvojka – Jenka, Černý, Eis, Chmelík – Kučera, Ročín (Kudláček, Vácha).

SK Chrudim – Čáslav B 0:3

Oproti sobotnímu zápasu byl vidět ze strany „eskáčka“ kvalitnější fotbal a dokud týmu stačily síly, byl soupeřem více jak vyrovnaným. Hosté přijeli s 18 mladíky, kteří neúnavně napadali a jezdili nahoru a dolů. Domácí celek na hřišti v Kočí nemohl mladíkům z Čáslavi sekundovat celý zápas poté, když se zranil Smělý a již nebyl nikdo na střídání. Závěr patřil hostům, kteří přidali dva góly a pečetili tak výhru na 3:0.

SK Chrudim: Vrbka – Starý, Lankaš, Šebek, Štursa – Fantl, Tesař, Zelinka, Stejskal – Smělý, P. Hromádko (Škaryd).

Martin Škrha, místopředseda, sekretář a vedoucí mužstva SK Chrudim: „Tohle utkání bylo na pohled již lepší, ale stejně nám chybělo několik hráčů základní sestavy. V závěru nám došly síly a soupeř toho dokázal využít. Příští sobotu hrajeme další přípravu ve Slatiňanech. Uděláme všechno pro to, aby hráči nedali přednost opět nějakému hospodskému fotbálku a přišli opravdu všichni ti, kteří budou nominováni. Což by se samozřejmě mělo ukázat i na výsledku utkání.“

Načešice – G. Jeníkov 7:4

Branky vítězů: Miloš Jirásek a Michal Tomčík po 2, Chudomel, Kudyn, Semrád.

Vlastimil Jirásek, vedoucí mužstva Načešic: „K přípravě nastoupilo torzo mužstva, když na dovolené v Bulharsku jsou Svoboda a bratři Chmelíkové, navíc scházeli zranění Levinský s Pilným. V utkání bylo vidět, že jde o začátek sezony. Snaživí hosté, účastníci I. B třídy Havlíčkobrodska, dokázali v závěru korigovat naše vedení 7:2 na přijatelný výsledek. V pátek od 17 hodin přivítáme Bílé Podolí.“

Načešice: Novák – Petřík, Kudyn. Dan Jirásek, Hladina, M. a J. Tomčíkové, Dobrovolný, Chudomel, M. Jirásek, Semrád + Bříza a Bárta.

(pn, dom)