OBRAZEM: V derby AFK nepotvrdil výhry z venku

Chrudim - V domácí divizní premiéře fotbalisté místního AFK po dvou výhrách na hřištích soupeřů (v Turnově 2:1 a v Předměřicích 6:0) tentokrát vyšli bodově naprázdno, když podlehli v derby tradičnímu rivalovi Tesle Pardubice 1:2.

23.3.2008

V divizním derby AFK Chrudim - Tesla Pardubice (v červeném) utrpěli domácí porážku 1:2.Foto: Miloš Pekař

Domácím patřila úvodní půlhodina, kdy také předvedli několik pohledných kombinací, ale žel bez efektu. Za zmínku stojí střelecké pokusy Vladyky a Váchy, ale brankář Shejbal byl pozorný. Pardubičtí postupně vyrovnávali hru a zejména agilní Večerník, který svého času hrál i za AFK, byl při chuti. Ve velké příležitosti se ocitl ve 37. minutě, kdy po chybě Luptovského prošel mezi dvěma obránci, ale přízemní střelu stačil Lankaš nohou vyrazit.

Týž hráč zahrozil i na začátku druhé půle, ale jeho střela byla opět sražena na roh. V 52. minutě se už ovšem Tesla prosadila, když hlavou otevřel skóre Petrus – 0:1. Za dvě minuty připravil Vladyka ideální možnost k vyrovnání Váchovi, který šel téměř z půlky hřiště sám na brankáře, ale ten mu zmenšil střelecký úhel a střela se od něj odrazila. Hosté pak kontrolovali hru a v 78. minutě udeřili podruhé. Do šance si naběhl zadák Prorok a zvýšil na 0:2. Jiskřičku naděje alespoň na remízu vykřesal v 85. minutě Vácha, který zúročil prudký centr Pudila. Za dvě minuty zahrával Vácha trestný kop z ideální vzdálenosti zhruba 20 metrů, ale vysoko přestřelil.Tesle se tak podařilo aslepoň částečně oplatit „afrkáčům“ podzimní debkal 0:5 ze své Vinice.

Fakta – branky: 85. Vácha – 62. Petrus, 78. Prorok.
Rozhodčí:
Vítek (Nové Město nad Metují). ŽK: 3:4. Diváků: 220. Poločas: 0:0.

AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart (79. Terer), Rahimič, Klíma (72. Pudil) – Hauf (60. Zdražil), Holub, Zvára, Hýsek – Vladyka, Vácha. Tesla Pardubice: Shejbal – Třešňák, Prorok, Vaňous, Voženílek – Hlava, Cincibuch, Jeřábek, Škvrňák (82. Veverka) – Petrus (90. Hudec), Večerník.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Dostali jsme laciné dva góly po chybách zkušených hráčů. Byť jsme v závěru snížili, tak už jsme nestačili alespoň vyrovnat. Soupeř nás ničím nepřekvapil, věděli jsme, že bude čekat na naše chyby, a těch se bohužel dočkal.“

Martin Svědík, trenér Tesly Pardubice: „Jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat tři body. V první půli měla sice Chrudim zpočátku navrch, ale my se postupně dostávali do hry a ve druhém poločase už jsme byli lepší, podařilo se nám dvakrát skórovat a až na sólo Váchy jsme soupeře k ničemu nepustili.“

Autor: Petr Novák

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Naši prvňáčci ze Základní školy Žďárec u Skutče

Chrudim - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky z Chrudimska.

Hlinečtí zastupitelé rozpočet ještě neschválili

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé na svém posledním zasedání neschválili radou i finančním výborem posvěcený rozpočet města. Do konce tohoto roku se proto znovu sejdou, aby nad finančními plány města v roce 2018 ještě jednou rokovali.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.