Krajské fotbalové soutěže nabízejí o víkendu pouze jediné okresní derby, ale to by mělo stát za to. V souboji nováčků krajského přeboru totiž přijede do heřmanoměstecké Bažantnice celek Třemošnice.

Krajský přebor

H. Městec - Třemošnice

Martin Volejník, vedoucí mužstva Jiskry Heřmanův Městec: „Na derby jsme připraveni v plném počtu. Samozřejmě naším cílem je plně bodovat. Od soupeře očekávám, že odehraje utkání ve stávající formě a body že zůstanou v Bažantnici." Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Domnívám se, že jsme s mužstvem z Heřmanova Městce kvalitativně na stejné úrovni. Oba hrajeme jak to řekl minule dobře vedoucí soupeře pan Volejník to, na co máme. Doplním to jenom tím, že jak herně, tak finančně. U nás se hraje ze srdce a bez nároku na odměny a v Heřmanově Městci asi to samé. Využíváme hlavně svých odchovanců a dokonce oba „Jablečníky" jsme fotbalově vychovali u nás ve Třemošnici. Snad pochopí, co je slušnost a … legrace. Na derby se těšíme. Víme, že nebudeme kompletní a budeme nuceni sáhnout do dorostenecké kategorie pro některého z hráčů. Je jasné, že nebudu prozrazovat na jakém postu. Derby maže favority a také už nás nebaví, jezdit si do Bažantnice stále pro výprask."

Hlinsko - Moravany

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Očekávám velmi těžké utkání, neboť marodka našeho týmu přerostla do obrovských rozměrů. Tudíž s výpomocí se musíme obrátit na náš dorost. Protože hrajeme doma a uděláme vše pro to, aby body zůstaly v Hlinsku."

Lanškroun - Chrudim B

Miroslav Teplý trenér MFK Chrudim B: „Výsledkově se našemu mladému týmu příliš nedaří a ani herně to není zcela optimální. Nezbývá nic jiného nežli se s nepřízní osudu porvat a k tradičním zbraním přidat i více bojovnosti a nasazení. Je pravda, že na horké půdě v Lanškrouně to rozhodně nebude nic jednoduchého, ale o to víc se musíme snažit podat co nejlepší, bezchybný výkon, ze kterého budeme mít dobrý pocit a povede k bodům."

1. A třída

H. Jelení - Načešice

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Čeká nás velmi těžké utkání na horké půdě lídra tabulky. Vzájemné zápasy ale máme s Jeleny o něco lepší, takže to chceme potvrdit i tentokrát a pokusíme se o bodový zisk. Máme však určité zdravotní problémy, ale na to se vymlouvat nebudeme. Těšíme se na výbornou fotbalovou atmosféru a doufám, že domácí kosa narazí na náš kámen."

Chrudim C - Č. Třebová B

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „V nedělním domácím zápase hostíme rezervu České Třebové, která podává dobré výkony a zatím neprohrála. Utkání se bude hrát na hřišti Za Vodojemem, v případě nepříznivého počasí na umělém trávníku Letního stadionu. Chceme pokračovat v kvalitních výkonech a plně bodovat."

Hlinsko B - Králíky

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Hrajeme doma s posledním, takže chceme samozřejmě vyhrát. Bude to ale určitě těžké, soupeř zatím odehrál řadu výborných utkání a v každém zápase sahal po bodech. Očekávám špatné terény, takže rozhodne bojovnost."

Pomezí - Prosetín

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „V neděli zajíždíme na hřiště souseda v tabulce, který získává body hlavně doma, proto bude toto utkání určitě náročné. Mužstvo bude kompletní, teda alespoň doufám. V sobotu se totiž žení Jiří Ročňák, a tak nevíme jestli si fotbal doma u své nastávající Vlasty Vargové prosadí. Nicméně jak já, tak celý oddíl přejeme novomanželům hodně zdraví, štěstí a spokojenosti na jejich společné cestě životem."

Slatiňany - Morašice

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po dvojzápase venku hrajeme doma a to se sousedem v tabulce. Po vysoké výhře ve Starém Hradišti však musíme zůstat na zemi, protože náš soupeř doma porazil Přelouč, a tak jistě kvalitu bude mít. Poté, co jsme se dostali v tabulce pravdy do kladných bodů, nechceme sklouznout zpět do mínusových. To znamená jediné doma tento zápas vyhrát. Snad jsme si nějaký ten vstřelený gól nechali po minulém víkendu ještě v zásobě."

1. B třída

Holice B - Chroustovice

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Mužstvo je zdravotně v pořádku, a tak bychom chtěli pokračovat ve vítězné vlně, na kterou jsme se po minulém kole opět vrátili."

Řečany - Luže

Marek Kopecký, kapitán mužstva Luže: „Jedeme vyhrát a pokračovat tak ve vítězné sérii. Máme několik zraněných hráčů, včetně mě, ale kádr je dostatečný, aby zacelil tyto mezery. Naším cílem bylo hrát do třetího místa, zatím se nám daří, takže jsme spokojeni. "

Zámrsk - Kameničky

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Doufám, že se střelecky vzchopíme, protože naše neúspěchy jsou hlavně v tom, že se trápíme s koncovkou, byť šance si dokážeme vypracovat. Potřebovali bychom získat jednoho kanonýra, ale ten není v našem okolí momentálně k mání. Stále věřím, že se naši kluci rozstřílejí."

Nasavrky - V. Mýto B

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Jako asi každý, nastupujeme do všech zápasu s odhodláním získat body. Nebude to pro nás s rezervou Vysokého Mýta nic jednoduchého, ale věřím, že za podpory našich výborných domácích fandů utkání zvládneme. Trochu se nám poslední dobou nedaří na těžkých, mokrých terénech, tak se na to budeme muset připravit."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL