„Bohemka“ nejprve porazila historicky nejúspěšnější tým šampionátu z Kroměříže, jehož urostlé chasníky přehrála nečekaně hladce 5:0. Ve čtvrtfinále se domácí hladce vypořádali se SOŠ cestovního ruchu Pardubice 7:0, aby v semifinále přehráli EKO Gymnázium Brno 3:0. Kdo by čekal ve finále vyrovnanou bitvu, tak nestačil zírat. V derby dvou „hotelovek“ – chrudimské a pardubické – se pořádající tým ujal vedení již ve druhé minutě a nakonec se jeho brankostroj zastavil až na čísle 8!

Zpestřením po všech stránkách vydařeného turnaje bylo i utkání hvězd Chrudim – Česká republika. Chrudimské barvy hájili Jakub Žďánský, Ludvík Zajíc, Martin Pavlík, Michal Smitka, Jan Kuchta, Petr Vojtěchovský a Jaromír Pecina, v hostujícím týmu si zahráli Jaroslav Kpaoun, jaroslav Formánek (oba Lomnice u Tišnova), Jiří Horák (Pardubice), Šimon Lánský, Luboš Pavlík (oba Praha) a Vladimír Kubík (Kroměříž). Po exhibičním průběhu zvítězili Chrudimáci 7:3.

„Užívám si, protože turnaj se vydařil. Opět jsem se pohyboval v roli organizátora, moderátora, hostitele i hráče. Děkuji za podporu turnaje představitelům Města Chrudim, Pardubického kraje, SSŠČMS, KFS Pardubického a Královéhradeckého kraje, fotbalového oddílu AFK Chrudim, Chrudimského deníku i sponzorům,“ poděkoval ředitel pořádající Hotelové školy Bohemia Chrudim Jaromír Pecina všem, kteří se o zdar šampionátu zasloužili.

Turnaj se musel líbit po stránce organizační i sportovní. Za srdce jistě každého chytla hymna v podání Radky Pecinové, připraven byl doprovodný program, barmani, roztleskávačky, soutěže pro diváky i slavnostní raut. „Vynikající je i pocit, že jsem si mohl aktivně zahrát v týmu svých studentů, který předvedl atraktivní výkon, dosáhnul absolutně nejlepšího výsledku v dosavadní historii Mistrovství České republiky a impozantně obhájil loňský titul. Velice rád jsem se tradičně setkal s kolegy, kterých si velice vážím, jelikož společně se mnou píší historii tohoto turnaje a letos byli nominováni do exhibičního utkání hvězd. Výzvou do dalšího ročníku může být fakt, že třikrát za sebou turnaj ještě nikdo nevyhrál,“ nespokojuje se s dosaženým Jaromír Pecina, který ani na prahu padesátky (oslaví ji letos v srpnu) moc neztrácí ze svých fotbalových kvalit. Bojovnost by mu mohli závidět mnohem mladší plejeři!