Není to tak dlouho, co chtěl pověsit brankářské rukavice na hřebík a fotbalu se věnovat už pouze jako rozhodčí. Nakonec ale MILAN KUDYN mezi tyčemi zůstal, a tak se mohl se spoluhráči z Tuněchod radovat z prvenství v podzimní části okresního přeboru. A také z titulu Borec podzimu, který mu v napínavém hlasování na webu udělili čtenáři Chrudimského deníku. Hlasovalo pro něj 1928 lidí, což je nejvíce v obou částech ankety, a druhého v pořadí okresní části Mence z Proseče porazil o sedmnáct hlasů.

„Výhra v anketě Borec podzimu mě potěšila. Děkuji za hlasy všem, kteří mě podpořili, a hlavně kamarádům z hospody Zlatá Lopata, kteří pro mě hodně hlasovali," říká se smíchem pětatřicetiletý brankář. A dodává: „Ještě mě to určitě bude i v kabině něco stát."

Milan Kudyn.A kdo byl pro vás v podzimní sezoně tím největší Borcem?
Určitě bych jmenoval Budínského z Prachovic nebo mého spoluhráče Martina Adámka. Pak mě zaujaly mančafty, které jsou v tabulce za námi. Zvláště od pátého do osmého místa je to hodně vyrovnané.

V Tuněchodech za sebou máte úspěšný podzim a vedete o tři body tabulku okresního přeboru. Panuje tedy v mužstvu spokojenost?
Podzim se nám díky novému trenérovi opravdu vydařil. Dal týmu impulz a mužstvo se sehrálo a zvedlo se. Jen je škoda, že jsme v závěrečných kolech prováhali nějaké body, mohli jsme mít větší náskok než jen tříbodový. Na jaře to bude ještě těžké.

Takže cílem do jarní části je postup?
Určitě. Čeká nás tvrdá zimní přípravu a snad se to na jaře podaří, abychom příští rok hráli I. B třídu.

Fotbalové prostředí znáte nejenom jako hráč ale i jako rozhodčí? Baví vás víc pískat, nebo raději hrajete?
Když se mi fotbalově daří, tak raději hraju. Ale po přestupu ze Dřenic jsem dokonce uvažoval, že s fotbalem skončím a budu už jenom dělat rozhodčího. Chtěl jsem udělat fyzické testy, abych se mohl vrátit k pískaní krajských soutěží. Ale s příchodem nového trenéra se to změnilo. Vytáhl si mě do A- mužstva a dal mi novou motivaci. Teď mě chytání zase baví.

Vnímáte utkání případně rozhodnutí rozhodčích jinak, když jste poznal, co jejich práce obnáší, na vlastní kůži?
Většinou to nevnímám a o výkony rozhodčích se při utkání moc nestarám, snažím se soustředit na svůj výkon v bráně. Občas i domluvám spoluhráčům, když nejsou spokojeni s výrokem rozhodčího, protože písknutí už se nedá vrátit, i kdyby člověk protestoval sebevíc.

Zažil jste někdy jako rozhodčí nějakou nepříjemnou situaci?
Nikdy jsem se jako rozhodčí nemusel bát. Ještě když jsem pískal I. B třídu, stalo se mi, že jsem vyloučil hráče domácích po první žluté. Udělal jsem chybu a neuvědomil jsem si, že má jen jednu kartu, a poslal jsem ho do kabin. Naštěstí se mi to povedlo urovnat a v zápise o utkání jsem se domácímu týmu omluvil. Ani hráč nebyl disciplinární komisí potrestán. Takže to dobře dopadlo.

A co nějaký nepovedený zápas v brance?
Tak chyby jsem dělal hlavně v mládí, byl tam nějaký podběhnutý balón a podobně. Z poslední doby si ale na žádný zápas blbec nevzpomínám.

Chápu, že se vám těžko hledají nevydařené zápasy, když jste si v podzimní části na své konto připsal hned šest vychytaných nul, což je nejvíce z brankářů okresních soutěží.
Jsem rád, že se mi daří, ale ty nuly jsou výsledkem práce celého týmu. A taky trenéra, který náš mančaft dobře poskládal.

Pojďme ještě od fotbalu. Jak trávíte svůj volný čas?
Mám rád tenis, jezdím na kole a baví mě hrát karty. A taky občas rád posedím s kamarády v hospůdce. (s úsměvem)

Blíží se vánoční svátky, jak je budete trávit? A už máte nakoupené dárky?
Dárky ještě nakoupené nemám, budu se muset po nich teprve poohlédnout. Pro mě osobně by byl největší dárek, kdyby se mi uzdravila maminka, která je v nemocnici, a vrátila se domů.

Milan Kudyn

Ročník narození: 1977
Povolání: skladník
Záliby: tenis, jízda na kole, karty
Klub: Tuněchody
Post: brankář (pravák)
Fotbalový vzor: nemá