AFK Chrudim – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:1

Poprvé vážněji zahrozil v 10. minutě hostující Vaníček, ale důrazný únik zakončil střelou do brankáře Lankaše. Za tři minuty to zkoušel na druhé straně Vágner přízemní střelou k tyči, ale gólman Cejnar byl pozorný. Po čtvrthodině hry se nebezpečně prosazoval Janouch, ovšem mířil rovněž do Lankaše. Ve 30. minutě prošel přes tři protihráče Blažej, zkoušel Lankaše přelobovat, ale ten stačil míč vytlačit na roh. Ve 34. minutě pálil Věchet znovu do míst, kdy byl připravený chrudimský brankář a ten si mohl oddechnout i o dvě minuty později, kdy Tomeš ve skluzu mířil nad jeho svatyni.

Úvod II. půle „afrkáčům“ nevyšel. V 50. minutě se ve skrumáži prosadil Vaníček a vynutil si změnu skóre na 0:1. Chrudimské hráče to však nezlomilo, naopak přidali na aktivitě a za šest minut bylo vyrovnáno, když Vácha zúročil pěknou akci Vágnera – 1:1.

Autor vyrovnávacího gólu měl na kopačce další „zářez“ o pět minut později, ale brankář Cejnar stačil jeho ránu odvrátit na roh. V 68. minutě se opět potvrdilo otřepané rčení nedáš – dostaneš! Akcí Cidliny tři na jednoho zakončoval Blažej nepřesně, aby z protiútoku střelu Váchy z úhlu dorážel do sítě „žolík“ Hauf – 2:1. Hosté se v závěru snažili alespoň o vyrovnání, ale obrana AFK byla již pozorná.

Fakta – branky: 56. Vácha, 69. Hauf – 50. Vaníček. Rozhodčí: Klátil (České Budějovice). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Sestava - AFK Chrudim:
Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Merkl (59. Hauf), Holub, Zvára, Vágner (88. Kopp) – Vácha (90. Michalec), Vladyka. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Vaněk, Žalman, Tomeš, Matějka – Podolník (65. Šoufek), Janouch (84. Valenta), Kazda, Věchet (73. Obermajer) – Blažej, Vaníček.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim:

„Po sérii špatných výsledků i výkonů jsme potřebovali nutně bodovat, což se nakonec povedlo. Vítězství se nerodilo lehce, o to je cennější, bylo doslova a do písmene vybojované. Ze začátku jsme přežili dvě velké šance soupeře, ale na začátku II. půle jsme dostali góla, což v naší současné situaci pro nás byla velká rána. Ale mužstvo prokázalo, že přece jenom v sobě má nějakou morálku a dvěma góly otočilo zápas. V závěru maximální bojovností výhru uhlídalo.“

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov:

„Utkání se lámalo v prvním poločase, protože v této fázi hry jsme domácí přehrávali, vytvořili si čtyři vyložené příležitosti, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Po přestávce jsme se ujali vedení, ale nedůrazem v obranné činnosti jsme umožnili soupeři se dostat do utkání. Nakonec rozhodlo příslovečné nedáš – dostaneš. Blažej měl šanci, tu neproměnil a z protiútoku domácí vstřelili vítězný gól.“

Další utkání

Živanice - Turnov 2:0
V první půli měli domácí převahu, ale Cimbála nepřekonali. Hosté po přestávce zvýšili aktivitu a v 53. min. střelu Zdražila odrazil z prázdné branky Černohubý. Neujaly se ani dva pokusy Patočky. Domácí pak soupeře zmáčkli, v závěru se po rohu prosadil Vrba a v nastaveném čase Mocanu upravil na 2:0.
Fakta – branky: 85. Vrba, 90. (+1) Mocanu. Rozhodčí: Hrubeš (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo (80. Faltys), Vrba, Ferčák, Černohubý – Balog (66. M. Michal), Mocanu, Langer, Gorol – Merganc (88. Daněk), Kaciáň. (jma)

Hradec B - Holice 3:2
Domácí měli od začátku územní převahu. V 21. min. se dostali do vedení, když výbornou přihrávku Černého s přehledem proměnil Janoušek – 1:0. V 27. min. zvýšil přízemní střelou opět Janoušek na 2:0. O deset minut později hosté snížili, vlastní brankou se o to postaral hradecký Kouřil. Těsně před přestávkou Voltr přihrál Hečkovi, jeho střelu Branda sice vyrazil, ale Dvořák míč pohotově dorazil do sítě – 3:1.
V 58. min. ztratil míč Petr Čech a holický Vaculík snížil na 3:2. Dvanáct minut před koncem mohli Hradečtí přidat pojistku, neboť v pokutovém území hostů byl faulován Hečko. Jenže penaltu poslal Dvořák mimo branku.
Fakta – branky: 21. a 27. Janoušek, 44. J. Dvořák – 37. vlastní Kouřil, 58. Vaculík. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec nad Nisou). ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 3:1. FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Kábrt, Mácha, Hradecký - Hečko, Kouřil, Janoušek, Braun (46. J. Čech) – Dvořák, Voltr (57. P. Čech). SK Holice: Branda – Pištora, Ručka, Baldrych, Peřina – Kopa (70. Valenta), J. Jedlička, Machatý, Jiroušek – D. Velinský, Vaculík (87. Antošík). (pt)

Tesla - Týniště 2:1

První polovina utkání měla vlažné tempo, hosté pozorně bránili a čekali na možné brejky. Ve 14. min. centr Melka usměrnil do branky zblízka Sadílek a hosté šli do vedení. Domácím vázla kombinace, akce postrádaly přímočarost a rychlost.
Po změně stran se dostal do gólové šance týnišťský Melek, jehož střelu Shejbal nohou odvrátil. Střídající Petrus a Fidra v dalším průběhu hru Tesly výrazně oživili. V 56. min. po akci Fidry skóroval zblízka Petrus a v 74. min. po rohu Kakrdy vstřelil Třešňák vítězný gól. Tesla v těchto fázích již měla hru ve své režii. Další šanci Fidry zmařil gólman Ottmar. V 77. min. vyslal Petrus do sólového úniku Jeřábka, který nastřelil tyč týnišťské branky.
Fakta – branky: 56. Petrus, 74. Třešňák – 22. Sadílek. Rozhodčí: Kořínek (Praha). Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Tesla Pardubice: Shejbal – Hlava, Pospíšil, Třešňák, Voženílek – Kakrda, Jeřábek, Prorok, Škvrňák (74. Veverka) – Fikejz (46. Fidra), Sedlák (46. Petrus). SK Týniště n. O.: Ottmar – Žák, Plašil, Kašpar, Melek (79. Vavrečka) – Ujec, Sadílek, Černý, Grimm – Lehovec, Winkler.

Převýšov - Měcholupy 0:0
V prvním poločase měli územní převahu hostující hráči, avšak do brankových příležitostí se nedostali. Ve druhé půli to bylo přesně naopak, aktivnější byl Převýšov. Mezi 50. a 60. minutou si domácí vypracovali tři dobré možnosti, jenže Breda, Franc ani Holý síť nerozvlnili. V 88. min. mohl Převýšovské spasit Breda, jeho trestný kop ale zneškodnil hostující brankář.
Fakta – rozhodčí: Garaja (Benešov). ŽK: 0:2. Diváci: 150. SK Převýšov: R. Petr – Cincibuch, Biško, Klička, Šmíd – L. Michal, Breda, Krejčí (45. Machač), Franc – Galovič (78. T. Hrabík), Holý.

Dvůr - Ovčáry 2:0
Skalpem postupujícího týmu do ČFL se od včerejška mohou pyšnit fotbalisté Dvora Králové. Na stadionu pod Hankovým domem se jim podařilo lídra soutěže zaskočit zkraje druhého poločasu, kdy se trefil do šibenice Řežábek a v nastavení se pak z dorážky prosadil M. Otradovský.
Fakta – branky: 46. Řežábek, 90. M. Otradovský. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 1:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Urban (6. Řežábek, 89. Jurík) – Brendl, Klazar (87. M. Otradovský).