Červená karta pro brankáře rozhodila šestnáctku

Chrudim - Nejlepšího umístění v ligových fotbalových soutěžích dosahuje ze tří dorosteneckých týmů místního MFK devatenáctka, ale podrobnosti od tohoto týmu obdržet, pokud hraje „venku", je téměř nemožné. Zato zpravodajství dvou dalších týmů je perfektní. Mladší ročníky se představily také v Kladně, ale až v neděli. Program na tento víkend: U19 hostí v sobotu od 10:00 hodin Náchod, mladší dorosty přivítají rovněž v sobotu od 12:45 a 15:00 hodin Most.

30.5.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Hájek

Česká liga U19

SK Kladno - MFK Chrudim 2:0

Bližší informace, jako již tradičně, když hraje tým trenéra Františka Smitky na hřišti soupeřů, nehlášeny.

Česká liga U17

SK Kladno - MFK Chrudim 1:1, na penalty 4:5

Branka hostů: Linhart.

Od úvodních minut se hrál fotbal plný osobních soubojů, které zejména Kladenští hojně vyhledávali, a rozhodčí zřejmě tento způsob hry vyznával. „V úsecích hry, kdy jsme dokázali dostatečně rychle zakombinovat, zbytečně nedržet míč, přihrát si a využít volného prostoru, jsme byli lepší," přiznává trenér Milan Svoboda. Bohužel ze šancí se žádný gól neurodil. MFK vstřelil branku z přímého volného kopu Linhartem, poté v 64 . minutě „pozdrav" Matyáše jen těsně minul domácí svatyni. O osm minut později postupoval sám Kopecký, ale mířil pouze do gólmana. V závěru se do tlaku dostali Kladenští. Nejprve reflexivně vychytal brankář Vymazal hlavičku ze dvou metrů a zdálo se, že hosté míří k zisku tří bodů. Bohužel v 79. minutě gólmanu MFK proklouzla ne zrovna prudká přízemní střela mezi prsty a bylo vyrovnáno. A aby toho ještě nebylo málo, tak se Vymazal nechal zbytečně vyloučit a na penalty musel jít nerozcvičený Krčil. „Dokázal však jeden pokus Kladenských zneškodnit, a tak jsme získali alespoň dva body. A nutno říci, že zcela zaslouženě," dodává trenér Svoboda.

Sestava MFK Chrudim: Vymazal Linhart, Škeřík, Vinš (76. Zikmunda, 80. Krčil), Matyáš Pekař, Hájek, Kubíček, Kulhavý Vašulín (41. Pilař), Kopecký.

Česká liga U16

SK Kladno - MFK Chrudim 9:1

Branka: Pecina.

Neúčast dvou chrudimských hráčů základní sestavy silně poznamenala výkon celého družstva. To po vydařeném zápase s Varnsdorfem (12:0) rychle spadlo na zem a vrátilo se do tvrdé reality. Kladenští měli od úvodních minut navrch. Ve 25. minutě navíc uviděl brankář Gregovský červenou kartu za hru rukou mimo vápno. Tento moment ovlivnil zbytek celého zápasu, domácí hned po dvou minutách od vyloučení vstřelili dva slepené góly. O přestávce za stavu 2:0 nepomohla ani domluva v chrudimské kabině, Kladno nasázelo do sítě soupeře dalších sedm „banánů". Až za stavu 7:0 vstřelil čestný úspěch poražených Pecina. „Škoda, že někteří hráči nejsou natolik psychicky odolní, aby při zápase, kdy prohrávají o více branek, nepřestali bojovat. Lze si jen přát, abychom v posledních dvou mistrovských zápasech předvedli lepší výkon než v Kladně a důstojně zakončili tuto sezonu," přeje si trenér Martin Hroch.

Sestava MFK Chrudim: Gregovský Rompotl, Zikmunda, Myška (48. Klenor), Benák Klika, Unger (51. Pecina), Rožek (46. Balog), Jányš (44. Friček) Doležal, Hellinger (25. Krčil). (dom)

30.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Aktuální snímek okolí Hotelu Bohemia.

Řešení chybí, takže hotel dál zarůstá plevelem

Namol opilý muž vlezl do cizího skladu, kde chtěl krást

Za napadení dvou žen hrozí muži vězení

Chrudim – Napadení dvou žen z 22. listopadu tohoto roku má pokračování.

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Nově se do zpívání koled zapojí také senioři

Chrudimsko – Ke středeční akci Česko zpívá koledy už tradičně v Chrudimi patří dětský folklorní soubor Kuřátka pod vedením Radky Ehrenbergerové.