Krajský přebor: „Byli jsme jako naši v Norsku“

Pardubice - Stačilo prohrát… Trochu nelogická věta, co říkáte? Ale platí. Fotbalové Moravany totiž odjely k utkání 29. kola krajského přeboru z Chocně s prázdnou a přesto slaví záchranu.

12.6.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Pomohly jim Holice, které částečně obraly Dolní Újezd a především přeloučský krach. Sůrovci doma vyhořeli se Žamberkem a jejich sestup může odvrátit pouze rozhodnutí od stolu. Hranice fotbalových možností znovu posunuly Libišany. Už jednou v sezoně vyhrály v deseti, teď daly remízu dokonce v devíti.

Holice – D. Újezd 3:3, penalty 12:13

Fakta – branky: 82. a 88. Kopřiva, 10. Václavek – 40. Vrabec, 44. Severa, 70. Kabrhel. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Holice: Melnychuk (70. Navrátil) – Tláskal (46. Fikejs), Ručka, Černý (46. Šándor) – R. Machatý – Křtěn. J. Jedlička, Shejbal (60. D. Machatý) – Kopřiva – Václavek, T. Jedlička. Dolní Újezd: Janecký – Frank, Pešina, Vomáčka, Částek – Mokrejš, Frnka, Čejka, Vrabec – Kabrhel, Severa.
Václav Velinský, trenér Holic: „Po zápase v České Třebové jsme si mysleli, že hůř už hrát nemůžeme, a kupodivu to ještě jde. Soupeř byl ve všech směrech lepší, nechápu jak jsme mohli bodovat. Můžeme děkovat dvěma utěšeným střelám Kopřivy v posledních deseti minutách."

Přelouč – Žamberk 1:4
Fakta – branky: 71. Kosek – 15. Trejtnar, 22. Bartoň, 23. Hrubý, 32. Černík. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 0:4. Přelouč: Marek – Koblížek, Řezníček, Ulrych, Březina – Kmoníček, Chaloupský (36. Martin Beránek), Novák, Vančura (61. Henrich) – Klouda, Kosek. Žamberk: Martinovský – O. Kopecký, Bartoň, Rudolecký, Trejtnar (69. Kotyza) – Zach, Trnka, Smola, Jírů (46. A. Kopecký) – Černík (64. Pirkl), Hrubý.
Václav Sůra, trenér Přelouče: „Byli jsme jako naši v Norsku… Akorát, že Seveřané pálili slepými náboji. Znovu jsme nastoupili v neúplně sestavě a kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Hned ve druhé minutě jsme měli tisíciprocentní šanci, jenže Vančura nepochopitelně z metru nedal do prázdné brány. To nás zabrzdilo. Od patnácté minuty nás postihla černá pasáž, když soupeř za osmnáct minut čtyřikrát skóroval. Všechny góly padly přes střed obrany a jdou na vrub zkušené stoperské dvojici Řezníček – Ulrych. Nedokázali zachytit nakopávané balony do svého prostoru. Abych byl upřímný s takovým průběhem zápasu jsem nepočítal a neměl jsem ani sílu zareagovat. Jinak, ke vší úctě k Žamberku, stačil by na něj průměrný výkon. Při vývoji ostatních výsledků jsme ještě mohli v případě výhry promlouvat do hry o záchranu. Takto nás spasí jen fakt, pokud bude sestupovat pouze jeden tým."

Č. Třebová – Libišany 1:1, penalty 4:1
Fakta – branky: 77. Zahálka – 88. Bukač z pen. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Bárta – Bohunek (46. Klumpar), Müller, Stolín, Grepl – Zahálka – Ezr, Rataj, Urbanec, Vondra (82. Gregor) – Jankele. Libišany: Šimon – Hrůša, Huňák, Vydarený, Rosůlek – Machala, Filipi, Slezák – Bukač.
Josef Kaufman st., trenér Libišan: „Je nás pět a půl. Na konci sezony se potýkáme s početnou marodkou. Po pohárovém utkání nás zdravých moc nezbylo. Někteří kluci s námi sice odcestovali, ale mohli se posadit akorát tak na lavičku. No a tak jsme nastoupili jen v devíti. Remíza po devadesáti minutách ale byla naprosto zasloužená. V České Třebové sice staví každý rychlík, ovšem Machala je jako Šinkansen. Dvakrát pořádně provětral obranu soupeře, avšak své šance neproměnil. A jeho třetí únik v poslední minutě uťal penaltový zákrok. Ve všech třech případech mu milimetrově přihrál na nohu gólman Šimon. Jeho kopací technika je neuvěřitelná. To se nevidí ani v lize. Jinak chválím celý mančaft, který ukázal, že se dá hrát fotbal v každém počtu. Samozřejmě záleží na zodpovědnosti, bojovnosti a důrazu v soubojích.. No a pak soupeři, přestože nastoupí v plném počtu, nejsou schopni oslabený tým přehrát. Vždyť domácí si s těží vytvořili jedinou příležitost. To je trend českého fotbalu. Chybí mu na všech úrovních tvořiví hráči."

Třemošnice – Polička 2:2, penalty 5:4
Fakta – branky: 20. P. Šindelář z pen., 57. Šebek – 22. Mbah, 39. Obusanya. Rozhodčí: Klír (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Třemošnice: Janda – Král, Mocanu, Petr, Kalina – P. Šindelář (66. Brom), Vančura, M. Šindelář, Forman (83. Petrlík) – Šebek, Hejcman (75. Šťastný). Polička: Slaný – Bureš, Vondra (57. Vojta), Pazdera, Andrle, Mužík, Mbah, Netolický, Obusanya – Navrátil, Stejskal.

Choceň – Moravany 4:2
Fakta – branky: 35. a 54. Kubový, 45. a 52. z pen. Baborák – 17. a 65. Kříž. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Choceň: Gerčák – Baborák, Fogl, Lebeda, Hanus (87. Sklenář) – Kubový, Holec, Sršeň, Pirkl (63. Prachař) – Šafek, Myšák. Moravany: B. Branda – J. Branda, J. Lukas, M. Lukas, Kulhánek – Veselý, Bakeš (60. Fišer), Knotek, Mach – Kříž, Novák.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Spokojen s hrou týmu můžu být pouze do naší vstřelené branky. Bohužel poté dominovali na hřišti pouze domácí. Z naši hry se vytratila fotbalová pohoda, pohyb, agresivita, kterou jsme předváděli v minulých zápasech. Jsem zklamaný přístupem některých hráčů v utkaní."

Mor. Třebová – Hlinsko 5:2
Fakta – branky: 20., 80. a 88. Murin, 15. Šrom, 53. Novák z pen. – 18. Mayer, 71. Nevole. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 4:3. Diváci: 110. Poločas: 2:1. Mor. Třebová: Kamisch – Polák, Strouhal, Novák (67. Sedlák), Staněk – Kolář (54. Švanda), Štaffa, Huryta (46. Sedláček, 90. Mikšánek), Šrom (75. Dostál) – Murin, Žouželka. Hlinsko: Jindřichovský – Nevole, Vukliševič, Volf, Křivka – Mayer, Pelikán, Dostál, Zach (80. Zub) – A. Cach, Chmelík (61. Ali Hussein).

Chrudim B – Slatiňany 2:2, penalty 5:4
Fakta – branky: 10. Mastík, 32. Tlapák z pen. – 5. Kopecký, 71. Trňák. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 1:3. Diváci: 320. Poločas 2:1. Chrudim B: Zíma – Jindrák, Stránský, Holeček, Vavrouš – Hauf, Vašulín, Zrůst (30. Žalud), Mlynka – Tlapák, Mastík (41. Kopecký). Slatiňany: Žďánský – Valda (85. Pokorný), Vácha (68. Koblasa), Trňák – Slováček, Rešetár (56. Vladyka), Malý (36. Málek), Koudelka, Chvojka – Kopecký, Hudec.

Svitavy – Heřm. Městec 3:0
Fakta – branky: 14. a 45. Frolo, 68. F. Čížek. Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (78. Dostál). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Svitavy: Jílek – Czehowský, Petrila, F. Čížek, Veselský (73. P. Juřík) – Bartoš (79. Kroulík), Chlup, M. Čížek, Válek – Ovad, Frolo (68. Svoboda). Heřmanův Městec: Kouba – Zrůst (52. Musil), Netušil (72. Mach), Salfický, Dostál – M. Jablečník, Vegeš (46. Kosina), Tiler, Dvořáček – Svoboda (71. D. Jablečník), Peter.

1. Slatiňany⋌ 29 20 3 2  4 87:23 68
2. Chrudim B⋌ 29 18 2 3  6 73:31 61
3. Třemošnice⋌ 28 16 6 1  5 45:27 61
4. Holice⋌ 29 16 2 3  8 71:36 55
5. Libišany⋌ 28 16 2 3  7 54:38 55
6. Česká Třebová⋌ 29 13 4 2 10 49:52 49
7. Moravská Třebová⋌ 29 12 2 4 11 50:40 44
8. Hlinsko⋌ 29 13 1 3 12 52:50 44