Tuněchody - Rozhovice 3:2 (1:1)

Branky: 37. P. Kudyn, 73. a 82. Lamberský - 25. Kopp, 84. V. Voženílek.

Přes výrazný náskok začali domácí střetnutí s chutí a hned po 100 vteřinách hry nastřelil Lamberský břevno, chvíli poté zkusil Polnický nůžky. Rozhovičtí odpověděli nadějným pokusem Skyvy, ten ale skončil stejně jako na druhé straně hlavička Lamberského nad. Postupem času však zpřesnily oba týmy obranu a příležitostí ubylo. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě, kdy hosté zahrávali rohový kop, míč propadl před Koppa a ten jej pohotově uklidil přesně k tyči. Na nepříznivý vývoj chtěly Tuněchody rychle odpovědět a za pět minut k tomu měly ideální příležitost. Povedla se jim totiž rychlá akce po pravé straně, při níž P. Kudyn předložil míč na malé vápno jak na zlatém podnose Polnickému, ten ale z pěti metrů vysoko přestřelil. Ve 35. minutě si sám „zatopil" hostující gólman Málek, který se zbytečně snažil udržet na lajně míč ve hře. Následně jej totiž o něj obral D. Mattuš, hned přihrál P. Kudynovi a ten střílel z úhlu do poloprázdné klece, míč však vyhlavičkoval Kadeřábek. Za dvě minuty již byl kanonýr domácího mužstva úspěšnější, když si seběhl na levou stranu a jeho centrovaná nahrávka přeskočila Málka a skončila v síti 1:1. Petr Kudyn tak dal ve finálovém dvojutkání čtvrtou branku, a kdyby se vyhlašovala „hvězda finále", cena by mu nemohla uniknout.

Krátce po změně stran si zaběhl za obranu Rozhovic Pokorný, Málek ale jeho přízemní pokus zneškodnil. Přesto si domácí udržovali mírnou převahu a v klidu odečítali čas, který je dělil od zisku trofeje. Hosté vážněji zahrozili až v 64. minutě, trestný kop V. Voženílka z cca 22 metrů však mířil mimo. O deset minut později se navíc povedla Tuněchodům rychlá akce, po níž Lamberský nadvakrát dotlačil míč do sítě. V 82. minutě pak tentýž hráč přesně umístil centr zprava (3:1) a domácí pomalu začínali slavit. Hosté to ale nezabalili a za dvě minuty využil V. Voženílek nedorozumění v obraně a poprvé překonal vystřídavšího gólmana M. Kudyna. Alespoň vyrovnání se však nedočkali. V poslední minutě totiž po dalším přímém kopu a hlavičce Sýkory předvedl M. Kudyn pěkný zákrok, takže stav se již nezměnil. Vítězem okresního poháru se stalo mužstvo SK Tuněchody.

Na závěrečném ceremoniálu bylo hezké, že přestože se na trávníku v průběhu hry několikráte zajiskřilo, po zápase si obě mužstva poblahopřála k výkonu a Rozhovičtí vítězům při přebírání trofeje sportovně zatleskali.

Sestavy SK Tuněchody: Elich (80. M. Kudyn) Slezák, Hájek, Šilhánek Faltejsek, D. Mattuš, Pokorný, Durilla (56. Radouš) P. Kudyn (76. Hýl), Polnický, Lamberský. SK Rozhovice: Málek Sýkora, Kadeřábek, Mráz, M. Pleskot Hůlka (50. Mojdl), Skyva, Tamchyna, Kopp (46. V. Voženílek) Čopák (61. Rybišár), Kubeš.

Milan Mattuš, trenér SK Tuněchody: „Obhájili jsme loňské vítězství v poháru, čehož si moc vážíme. Chlapi dělali na trávníku co mohli a s výsledky obou zápasů jsme moc spokojeni. Snad nám to půjde takhle i dál, hlavní bude vzájemné střetnutí těchto soupeřů za deset dnů v mistráku."

David Stejskal, trenér SK Rozhovice: „Ve finále poháru se po právu střetla dvě nejlepší mužstva Okresního přeboru, a bylo to vidět. Co se týče celého finálového dvojutkání, tak to jsme si prohráli sami před 14 dny na domácí půdě, kde nás Tuněchody předčily ve všech směrech."

RADEK PECINA