Velkou pozvánkou na tento duel jsou i výkony a výsledky obou soupeřů ve středečním vloženém 33. kole. Chrudimští zvítězili 5:1 nad SK Kladno z pásma sestupu, když dva góly vstřelil Holub, po jednom přidali Kesner, Vácha a Vladyka. Byla to dosud nejvyšší výhra MFK v probíhající sezoně. Kunice měly těžšího soupeře, svého pronásledovatele z Kolína. Po výhře 2:1 se mu odpoutaly už na rozdíl sedmi bodů a jejich postupové ambice nabývají výraznějších kontur.

Na jaře ovšem výsledky Kunic tak přesvědčivé nejsou. Mimo tohoto zápasu doma pouze remizovaly s Převýšovem 0:0 a s Pískem 1:1, následně zdolaly Horní Měcholupy 2:0 a Hlavici 4:1. Na cizích hřištích vyhrály ve Strakonicích 2:1 a ze hřiště Sparty B odešli poraženy 0:1.

Vzpomeňme si i na vzájemnou bilanci obou zítřejších soupeřů. V minulé sezoně Chrudim remizovala v Kunicích 0:0 a v posledním kole je doma rozdrtila 4:0, na podzim probíhajícího ročníku podlehl MFK v Kunicích 1:3.

A co očekává od nadcházejícího souboje s atraktivním soupeřem Tomáš Vácha, který zřejmě nabírá střeleckou formu a v posledních dvou kolech si připsal tři přesné zásahy? „Dva góly z Horních Měcholup a jeden ve středu proti Kladnu byly mými prvními na jaře. Útočník má góly v popisu práce, a tak jsem rád, že mi to tam začíná padat. Doufám, že se mi něco ujme i proti Kunicím, ale budeme to mít velmi těžké. Je to určitě nejtěžší soupeř z naší soutěže, má kvalitní kádr zkušených hráčů kolem exslávisty Hyského a dalších kvalitních fotbalistů. My ovšem budeme chtít navázat na naše výkony z posledních týdnů, favorita co nejvíce potrápit a pokud možno mu připravit i porážku!"

I když je předpověď na víkend nepříliš příznivá, určitě by neměla fotbalové fanoušky odradit od návštěvy tohoto utkání U Vodojemu.