Přibližme si některé pozápasové ohlasy, když autobus s úspěšnou výpravou absolvoval tradiční oslavnou jízdu po kruháku u Kauflandu a dorazil k Vodojemu.

Slovo mecenáše

„Bylo to jako sex s krásnou ženou,” byla první slova mecenáše Ivana Hoffmanna, když se po návratu z Domažlic ohlížel za dalším úspěchem MFK. „Hráli jsem dobře, od začátku. Cesta zajímavá, příjemný hotel, bezvadná atmosféra. Pro nás i případná remíza by nebyla prohra, což jsme si přáli především. A když už se schylovalo k remíze, tak se minutu a půl před koncem rozhodlo. Soupeř zahrával trestný kop, který jsme odvrátili a šli do rychlého brejku. Ten byl zastaven faulem zezadu a z velkého vápna jsme zahrávali trestný kop my. Gólman stačil krásnou střelu Kesnera vyrazit na břevno a Vodrážka dorazil míč do sítě na 2:1. Jsme dobrý, tedy kluci jsou, protože mě jako obvykle trenér nepostavil,” usmíval se Ivan Hoffmann, který týmu zajistil ubytování u Domažlic ze soboty na neděli, aby hráči nebyli unaveni z dlouhé cesty.

Exekutor penalty

Jiskra Domažlice se ujala hned v úvodu zápasu vedení z penalty po neúmyslném faulu Adámka na Bauera, který musel být se zraněním v obličeji odvezen do nemocnice. Po čtvrthodině však byl faulován Dostálek a exligový kanonýr Radim Holub prokázal při penaltě svoji zkušenost. „Teď už střelbu penalt tak neprožívám. Člověk prostě musí střelu přitlačit a trefit pořádně stranu. Gólman nemůže nic ztratit, může jenom získat. Neproměněná penalta je vždycky selhání střelce. Zatím mi to tam naštěstí padá,” nezlobí se Radim Holub. A jak bude oslavovat výhru? „Zítra půjdeme do práce a máme fotbalové volno, v úterý nějaký lehčí trénink a od středy už opět obvyklé tréninkové dávky a budeme se připravovat na Chomutov. Ten je sice poslední v tabulce, ale teď vyhrál, zdá se, že se zvedá, a určitě to nebude nic lehkého. Mají tam prý nějaké nové hráče, ale my budeme doma a chceme tři perně vybojované body z venku potvrdit,” nehodlá ukončit úspěšnou sérii nejlepší střelec týmu, který už nasázel na podzim osm gólů.

Rozhodl o výhře

A s jakými pocity se vrátil z Domažlic autor vítězného gólu David Vodrážka, který jak sám skromně přiznává, dělá v mančaftu černou práci, defenzivního záložníka: „Jeli jsme do Domažlic docela s respektem, protože soupeř doma body neztrácí s výjimkou prvního kola s Pardubicemi, jinak všechno vyhrál a z pěti zápasů dal 19 gólů. Jeho útočné choutky se nám podařilo docela eliminovat, vedle gólu z penalty jsme jej pustili jenom do jedné větší šance, kterou Mráza (brankář Mrázek) asi v 70. minutě zneškodnil. No a v poslední minutě se mi podařilo rozhodnout, když jsem stačil dorazit míč, který brankář vytáhl na břevno po střele Kesy (Kesnera). Dost jsem ten gól prožíval. Rozhodnout o výhře v poslední minutě se nepovede každý den. Běžel jsem a ani nevěděl kam, až mě někdo chytil a všichni jsme se radovali. Vždyť naše nečekaná podzimní jízda pokračuje i po 12. kole,” těší záložníka Davida Vodrážku.

Trenér smekl

Trenér Pavel Jirousek je znám tím, že své svěřence příliš rád nechválí, ale tentokrát byl s jejich výkonem maximálně spokojen. „Čekali jsme těžké utkání, protože jsme věděli, že síla Domažlic doma je opravdu veliká. Úvod tomu nasvědčoval, protože hned v úvodu byla proti nám nařízena penalta, když Adámek nešťastně zasáhl hlavu soupeře, a Jiskra z ní šla do vedení. Místo, aby to naše hráče srazilo, tak je to spíše nakoplo a za výkon v celém utkání před nimi smekám klobouk. Takticky do puntíku splnili všechno, co jsme si řekli, a Domažlice se prakticky vůbec nedostaly ke své hře. Radim Holub srovnal z penalty za faul na Dostálka na 1:1. Ve druhé půli jsme pokračovali v kvalitní kombinační hře a když už to vypadalo na remízu, tak se nám v poslední minutě podařil brejk, po němž to po faulu na Haufa vypadalo i na penaltu. Nakonec z toho byl trestný kop, který krásně přes zeď kopnul Kesner, bylo z toho břevno a kde se vzal, tu se vzal Vodrážka a proměnil to ve tři body.

Dodejme, že utkání 13. kola ČFL mezi MFK Chrudim a Chomutovem se hraje v sobotu 29. 10. tradičně od 10.15 hodin na hřišti U Vodojemu. Věřme, že pověstná třináctka nebude smolná, ale naopak přinese úspěšnému nováčkovi soutěže další úspěch v podobě výhry.

Video s ohlasy po zápasu Domažlice - MFK Chrudim
Zdroj: Youtube
Podívejte se na reakce hráčů Radima Holuba a Davida Vodrážky, střelců dvou gólů
Zdroj: Youtube