SO 10.15: FK Pardubice (5. místo, 3 body) – FC Chomutov (8. místo, 1 bod).

Za tři týdny to bude přesně rok, co Pardubice naposledy doma prohrály. Na kobylku se jim dostal právě Chomutov. „Minulostí ale už nežiji. Dívám se dopředu", neláme si statistikou hlavu pardubický kouč Martin Svědík. Po úspěšném prvním kole by sestavu nejradši neměnil. Otazník je však na startem marodů Proroka s Jeřábkem.

SO 17.00: FK OEZ Letohrad (13. místo, 0 bodů) – FK Mladá Boleslav B (15. místo, 0 bodů). Napravovat porážku z Liberce bude právě proti rezervě Boleslavi pořádně těžký úkol. „Viděl jsem ji před týdnem v Písku a je mnohem lepší než Liberec. Na druhém místě vloni neskončila náhodou,“ čeká velkou dřinu trenér Letohradu Jaroslav Veselý. Největší hvězdou Boleslavi byl v přípravě Řek Kostakis, který dal čtyři góly. Do třetí ligy ale šikovný záložník zatím nezasáhl. „V Písku hráli Johana s Dimitrovskim. Je možné, že se někdo z kádru A týmu objeví i u nás. Ale i samotní mladíci, kteří patří do béčka, jsou velmi dobří. V záloze je Volf, na křídle Honc…,“ zná kvality soupeře Veselý, který se bude muset obejít bez Strasmeiera, který má přetržené vazy v kotníku. Po zápase v Liberci netrénovali Bíro, Kuželka, Vaniš a na poslední chvíli rozšířil marodku ještě brankář Kykal.

NE 10.15: Viktoria Plzeň B (16. místo, 0 bodů) – MFK Chrudim (2. místo, 3 body). „Plzeňští budou jistě chtít napravit úvodní debakl z Kladna. My bychom samozřejmě rádi zopakovali disciplinovaný týmový výkon, kterým jsme přehráli Ovčáry. Pokud se nám to podaří, tak bychom se nemuseli vracet s prázdnou,“ glosuje trenér MFK Pavel Jirousek. Z úvodního zápasu má několik jeho svěřenců drobné šrámy, ale jejich start není ohrožen. „Ještě musím zvážit na jakou fázi zápasu nasadím Vladyku, který v pátek a v sobotu bude hrát na turnaji za Era–Pack,“ uvažuje Jirousek.

(ry, pn)