ČFL: Chrudimský nováček alespoň na chvíli v čele

Chrudim – Nováček České fotbalové ligy MFK Chrudim ani v pátém kole této soutěže nepoznal hořkost porážky. Naopak po sobotní výhře nad druhým týmem tabulky se nejméně do odpoledne posunul do čela tabulky, kde zůstane, pokud pardubický lídr nevyhraje v Kunicích.

10.9.2011 3

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

MFK Chrudim – FC Slovan Liberec B 1:0 (1:0).

Utkání začalo minutou ticha za oběti letecké katastrofy hokejistů Jaroslavle, při níž ve středu zahynuli i čeští reprezentanti Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček. Domácí fotbalisté pak vstoupili do zápasu doslova raketově. Po několika útočných akcích byl v 7. minutě v šestnáctce Dostálek faulován Pokorným a Holub z pokutového kopu otevřel skóre. O tři minuty později měl autor gólu po skvělé akci Váchy a Dostálka na kopačce pojistku, ale mířil mimo libereckou svatyni.

Hosté se postupně vymanili z tlaku, ale za celý poločas zahrozili jenom ve 32. minutě, kdy Vlaskovu střelu k tyči Mrázek kryl. Chrudimští naopak na druhé straně neměli přesnou mušku. Nejnebezpečněji pálil Radouš z trestného kopu, ale těsně vedle.

V úvodu druhé půle se čtvrthodinku nic vážnějšího nedělo. Poté byl v dobré šanci Vácha, avšak neproměnil, podobně jako Holub ve skrumáži. Potlesk na otevřené scéně vyvovaly dvě dalekonosné střely Haufa, který přinutil brankáře Kováře (chytal ligu za Ústí nad Labem) ke dvěma bravurním zákrokům. Hosté byli blízko vyrovnání v 77. minutě, kdy šel Suk sám na bránu, avšak Mrázek stačil včas vyběhnout.

Fakta – branka: 7. Holub z pen. Rozhodčí: Slavíček (Hradec Králové). ŽK: 1:3. Diváci: 480. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Raouš, Adámek – Kesner (80. Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (89. Mastík) – Holub (77. Vladyka), Vácha. FC Slovan Liberec B: Kovář – Bína, Zieris, Soběslav, Pokorný – Kmoníček (28. Beneš), Daniel (78. Werner), Rybenský, Vlasko (66. Suk) – Štícha, Vojta.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Začátek zápasu nám vyšel na jedničku. Po faulu na Dostálka proměnil Holub penaltu a škoda, že za chvilku nepřidal druhý gól. Bojovný a kvalitní soupeř postupně vyrovnal hru, ale dostal se do jediné vážnější šance, takže hráče musím pochválit za důslednou defenzívu. Ve druhé půli to bylo o tom, jestli se nám podaří zvýšit náskok. Šance tam byly, ale už se nic neujalo. Se zaslouženou výhrou pochopitelně panuje spokojenost, pochvalu zaslouží opět celý tým.“

Autor: Petr Novák