So 10.15: MFK Chrudim (1. místo, 26 bodů) – Loko Vltavín (10. místo, 14 bodů).

S nadsázkou lze říci, že pokud chrudimský lídr tabulky nadcházející duel vyhraje, tak je lepší než Sparta. Ta totiž s Vltavínem prohrála v generálce na letošní sezonu 1:2. „Poslouchá se to hezky, ale realita je samozřejmě jiná,“ usmívá se trenér MFK Pavel Jirousek. „Naše série deseti zápasů bez porážky je sice parádní, ale jednou musí zákonitě skončit. Budeme se však snažit, aby to nebylo hned v příštím utkání, přestože Vltavín prokazuje zlepšenou formu a tři poslední zápasy vyhrál. My ovšem chceme v domácím prostředí pokračovat v úspěšných vystoupeních a k naplnění tohoto cíle by nám měl pomoci fakt, že jsme kompletní,“ těší trenéra úspěšného nováčka.

So 15.30: FK OEZ Letohrad (13. místo, 11 bodů) – Sokol Ovčáry (6. místo, 16 bodů).

Trenér Jaroslav Veselý Ovčáry kvalitou kádru přirovnal ke Kunicím. „Je to velmi zkušené mužstvo prošpikované borci s ligovými starty. Po špatném začátku se zvedly a mají velmi dobré výkony. Měl jsem možnost vidět utkání v Králově Dvoře, kde si nezasloužily prohrát.“ Letohrad ale potřebuje získat cenné body: „Poslední bodové ztráty a postavení v tabulce nám velí, abychom do utkání šli s tím, že chceme vyhrát a chceme tři body.“ V sestavě Letohradu bude chybět dlouhodobě zraněný Strasmeier, nenastoupí ani Ondřej Bíro, který má čtyři žluté karty. „Z Jablonce nebudeme nikoho využívat. Pokusíme se snažit vystačit s vlastními hráči,“ zakončil Veselý.

Ne 10.30: 1. FC Karlovy Vary (9. místo, 14 bodů) – FK Pardubice (2. místo, 21 bod).

Tygr zase vycenil zuby. Pardubice proti posílené rezervě Plzně rozstřílely řeči o tom, že to v koncovce začíná drhnout. Aktivní hra a vítězství 3:1 by měly do žil svěřenců trenéra Martina Svědíka nalít víru, že podobně by to mohlo jít i venku. „Vždycky je dobré, když domácí zápas zvládnete a ještě takhle dobře. Jenže teď čekám zase něco úplně jiného,“ naráží pardubický kouč na menší hřiště a soupeře, který spoléhá na vynikající kopací techniku Karla Tichoty při standardních situacích.

„Rozměrově je hřiště v Karlových Varech tak polovina našeho. Hodně bude záležet na důrazu a osobních soubojích. Je jasné, že si budeme muset pohlídat karlovarské standardky“ uvědomuje si.

Problém však je, že úspěšná základní jedenáctka z minulého týdne se Svědíkovi rozpadá. „Lukáš Rešetár odjel s futsalem do Brazílie, David Petrus je mimo tak na tří týdny,“ vypočítává nemilé ztráty. Naštípnutou kost v malíku má navíc záložník Řezníček. „Najednou jsou ze hry tři hráči, a to je znát,“ dělají se mu na čele vrásky, koho pošle v neděli na trávník.

(pn, hh, ry)