Písek – Chrudim 0:2

Hosté se dostali rychleji do tempa a ve 26. minutě Vácha zúročil pohlednou akci Kesnera ve vedoucí gól. Když za deset minut zvýšil po Dostálkově přihrávce Hauf střelou k tyči z hranice šestnáctky na 0:2, bylo nakročeno k jedenácté výhře v řadě!

O veškeré naděje se domácí připravili v 66. minutě, kdy Štrajt nevybíravě fauloval Štěpánka a musel jít předčasně pod sprchy.

Fakta – branky: 26. Vácha, 36. Hauf. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (66. Štrajt). Diváci: 300. Poločas: 0:2. FC Písek: Pešula – Malý, Kubiš, Pastyrik, Štrajt – Mašát (63. Klavík), Zušťák, L. Holub, Listopad – Šlehófer (46. Šlajs), Kučera. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (86. Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (86. Vágner) - R. Holub, Vácha (78. Vladyka).

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Podali jsme velmi dobrý, disciplinovaný výkon a soupeře nepustili do vyložené šance. Podařilo se nám vstřelit dva góly a po vyloučení domácího hráče bylo jen otázkou, jestli se nám podaří skóre navýšit. Sice to nevyšlo, i když několik možností na to bylo, ale i tak jsem s hrou celého týmu spokojen.“

Rozhovor s trenérem MFK Chrudim P. Jirouskem a ostatními hráči po příjezdu z Písku
Zdroj: Youtube
První ohlasy hráčů MFK CHRUDIM po příjezdu z Písku najdete ZDE!

Pardubice – Česká Lípa 3:1

Rychlý gól Petruse odpor České Lípy nezlomil. Pečlivě bránila a čekala na šanci. Vyrovnání se dočkala po přímém kopu Vrabce. Hundák pak ale ještě do poločasu po parádní ulici od Jeřábka dostal do vedení znovu domácí. Ti svůj herní projev ve druhé půli zlepšili a Kudrna upravil technickou střelou na 3:1.

Fakta – branky: 5. Petrus, 36. Hundák, 67. Kudrna – 26. Vrabec. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). Bez karet. Poločas: 2:1. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Prorok, Tischler (56. V. Kakrda), Hudec – Hundák (86. Jarosz), Kudrna, Jeřábek, Javůrek – Petrus, Brychta (87. Fikejz). Arsenal Česká Lípa: Chadraba – Broschinský, Silný, Beran, Barciaga – Leligdon, Patka, Jelen (61. Zeman), Vrabec (54. Demeter, 76. Finklár), Šmidrkal – Karlík.

Jiří Pospíšil, asistent trenéra: „Domácí zápasy většinou zvládáme dobře, ale je znát, že se na nás soupeři pečlivě chystají a znají náš styl. Je to tak pro nás těžší a těžší, tím spíš, když nedovezeme body zvenku. Na dnešní výhru jsme se nadřeli. Druhou půlku jsme ale zvládli lépe než tu první.“

Domažlice – Letohrad 5:1

První poločas se hrálo vyrovnané utkání. Domácí vstřelili gól z penalty. Ve druhé půli Letohrad zaspal.

Fakta – branky: 44. Braun z pen., 53. Bezděk, 56. Kovařík, 58. Bárta, 63. Veselý – 73. Brendl. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 3:5. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Jiskra Domažlice: Houdek – Mandous, Knakal, Tesař, Strejc – Bárta (80. Leitl), Braun, Kovařík (85. Bahleda), Matas – Bezděk, Veselý (70. Hartl). FK OEZ Letohrad: Kykal – Macháček, Vaniš, Macek, Moník – Nadrchal (70. Štěpán), Bíro, Kail, Kříž (59. Konečný) – Semerák, Brendl.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Zápas ovlivnila dopravní nehoda Kuželky. Přesto bych ale řekl, že se kluci semkli a první poločas odehráli velmi dobře. Ve druhé půli byli ale domácí lepší.“