Naopak Převýšov výsledkově neuspěl a podlehl Vyšehradu. O dvougólové vedení přišel proti Chomutovu Union, v závěru navíc inkasoval potřetí.

Chrudim – Štěchovice 2:0

Již při pohledu na základní sestavu Chrudimi bylo zřejmé, že domácí nastupují po dlouhé době „v plných". Sice jim chvilku trvalo, než si na sebe na hřišti zvykli, ale pak už předváděli hru, na kterou jsou od nich diváci zvyklí. V 6. minutě poprvé zahrozili po akci z levé strany, Kesner ale v jasné pozici orazítkoval jen břevno hostující svatyně.

O tři minuty později se už však Chrudimští mohli radovat, když pohledný rychlý protiútok skončil Kesnerovým centrem do vápna, kde Kopecký hlavou míč „padajícím listem" usměrnil za záda známého exligového gólmana Sňozíka. Pak se hra přelévala převážně mezi vápny, až přišla 36. minuta a v ní po rohovém kopu nechytatelná hlavička Váchy do šibenice hostující klece 2:0.

Trenéru Štěchovic se hra jeho svěřenců očividně nelíbila, takže s nástupem do druhé půlky vystřídal v sestavě hned trojici hráčů, k tomu Nováka stáhl už ve 39. minutě! Změny se ale na trávníku nepromítly. Dál to byli Chrudimští, kdo jasně diktoval tón hry, navíc ještě důrazněji než před pauzou. Bohužel jejich dalekonosné pokusy postrádaly přesnost.

Asi nejvíce to v ochozech zahučelo v 66. minutě, kdy Vladyka napálil odražený míč z hranice velkého vápna těsně nad, a také o čtyři minuty později, to zase Radouš po nacvičené akci rozehraného trestného kopu překopl z malého vápna břevno.

V 80. minutě přišla velká příležitost vystřídavšího Holuba, ale hlavičkou z bezprostřední blízkosti jen nechal vyniknout Sňozíka. Zasloužené třetí branky se tak už domácí nedočkali, na radosti ze zisku tří bodů jim to ale neubralo.

Fakta – branky: 9. Kopecký, 36. Vácha. Rozhodčí: Makovička (Tábor). ŽK: 2:1. Diváci: 305. Poločas: 2:0. MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Drahoš, Radouš, Řezníček – Kesner (79. Nadrchal), Vodrážka, Sixta (60. Vladyka), Kopecký (77. Dostálek) – Kučera (71. Holub), Vácha (82. Langr). TJ Štěchovice: Sňozík – Busta, Švejda (62. Jiroušek), Müller, Prosek, Novák (43. Baubín), Hřebeček (46. Cienciala), Pánek, Hudec (46. Pavlík), Jakobovský, Laušman (46. Říha).

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Naše vítězství je naprosto zasloužené, na hře týmu byl znát viditelný posun. Jen mě trochu mrzí, že jsme výhru neokořenili po vypracovaných akcích dalšími brankami."

Převýšov – Vyšehrad 0:2

Fakta – branky: 33. z pen. Jukl, 52. Hendrych. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. SK Převýšov: Ottmar – Kouřil, Jarkovský, Hock, Čermák – Černý (46. Kučera) – Urbanec, Kopáč (75. Labík), Šultes (70. Jan Dvořák), Novák (52. Doležal) – Prokeš (64. Sedláček). FK Slavoj Vyšehrad: Mokrohajský – Kolařík, Hendrych, Nosek, Stejskal – Kabele (86. Ivančo), Schön, Kočí (83. Rybařík), Smolák (62. Ansuma) – Jukl (72. Just), Kalaš (88. Doksanský).

Jan Kraus, trenér Převýšova: „Úvodních třicet minut z naší strany nebylo moc dobrých, což vyústilo inkasovaným gólem z pokutového kopu. Poté jsme sice měli více ze hry, ale strašně málo jsme se dostávali do zakončení."

Union 2013 – Chomutov 2:3

Fakta – branky: 27. Faitl, 42. Hájek z pen. – 54. a 76. z pen. Pikl, 84. Strada. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 2:4. Diváci: 255. Poločas: 2:0. Union 2013: Nguyen – Živnůstka, Faitl, Žalman, Rozsévač – Fejk, Hájek, Holeček, Janda (85. Veselka) – Janouch (60. Motyčka), Macháček. Chomutov: Zaťko – Tomášek, Hyneš, Bohata, Kwame – Hanich, Pikl, Doksanský (75. Nobst), Ježdík (75. Kukačka) – Strada, Klimeš.

Viktor Pařízek, trenér SK Union 2013: „V I. půli jsme hráli dobře, na těžkém terénu si vytvořili dobré situace a vedli 2:0. Úplně nepochopitelně jsme se však po přestávce nechali od soupeře zatlačit, kupili chyby a byli zato potrestáni. Ještě za stavu 2:2 jsme měli gólovku, ale nedali ji."

Další výsledky – 8. kolo: Vltavín – Admira 1:1, pen. 1:3, Králův Dvůr – Zápy 3:2, Jirny – Benešov 3:0, Meteor Praha – Písek 3:2, Louňovice – Bohemians 1:2, Domažlice – Čáslav 1:0.