Bohemians – Chrudim 2:0

Domácímu Střížkovu vyšel úvod utkání jako z říše snů. Hned z první standardní situace se dostal do vedení, když Šimák předvedl svou kopací techniku a jeho centrovano-střílený míč zapadl odrazem o tyč do Mrázkovy branky. Navíc než se Chrudimští stačili rozkoukat, bylo to 2:0. V 9. minutě si totiž na Šimákův rohový kop naskočil na zadní tyči Laštovka a hlavou překonal bezmocného Mrázka podruhé. Na hráčích MFK nechaly dva rychlé góly stopy a chvíli jim trvalo, než se z šoku oklepali. Postupně se ale začali dostávat do hry a přišly i příležitosti. Ve 35. minutě se Rybička obtočil kolem svého strážce, jeho střelu však stačili zbylí obránci vytěsnit na roh. Do další šance se dostával Vácha, ale prováhal dobu ke střele a pak mu již míč soupeř zblokoval. Ve 43. minutě se sám před brankářem Brauneisem ocitl opět Vácha, ale ani tentokrát se mu balón za záda domácího gólmana dopravit nepodařilo.

Ve druhém poločase si hosté vytvořili převahu a snažili se vstřelit kontaktní gól, domácí hrozili již pouze z brejků. Chrudimští si opět vytvořili několik dobrých příležitostí, jejich zakončení ale gólové bohužel nebylo. Když pak v 89. minutě zastavila střelu Haufa tyč, bylo o vítězi rozhodnuto. Ačkoli byli hosté hlavně ve druhém poločase aktivnějším a fotbalovějším mužstvem, na rychlé vedení Střížkova najít odpověď nedokázali.

Fakta – branky: 2. Šimák, 9. Laštovka. Rozhodčí: Benedikt (Vodňany). ŽK: 1:3. Diváci: 305. Poločas: 2:0. Bohemians Praha: Brauneis – Neuberg, Šandera, Mareš, Křeček  – Šimák (79. Mich. Sedláček), Laštovka, Kocourek (68. Boček), Nešpor, Volek (85. Mar. Sedláček) – Melechovský (61. Kučera). Chrudim: Mrázek – Adámek (46. Radouš), Krčál, Drahoš, Řezníček – Kopecký (80. Hannich), Vodrážka (83. Hauf), Sixta (46. Langr) – Rybička (64. Nadrhal).

Zdroj: Youtube

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Zaspali jsme úvod a ze dvou standardek inkasovali. Pak se naše hra zlepšila a za zbytek zápasu prakticky nemám hráčům co vytknout, bohužel nám nebyl přán ani čestný gól, když jsme zahodili několik šancí a Hauf trefil tyč."

Meteor – Převýšov 2:3

Fakta – branky: 63. a 65. Fíček – 21. Korba, 36. a 41. Kopáč. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:3. Meteor: Michňa – Janda (37. Čonka), Kropík, Moudrý, Pikous – Suk, Kdolský, Minárčik (37. Ludvík), Vobořil – Klavík, Fíček. Převýšov: Ottmar – Špidlen, Petrášek, Kouřil, Plašil – Doležal (68. Veselka), Kopáč, Vlkanova (75. T. Labík), Urbanec (90. Jarkovský) – Sedláček (89. Novák), Korba (71. Kučera).

Tomáš Hrabík, asistent trenéra Převýšova: „Zápas odlišných poločasů. V prvním jsme dominovali a dali tři góly. Po změně stran převzali iniciativu domácí, naštěstí dali jen dvě branky. Jsme rádi za tři body, i když víme, že výkon ve druhé půli nebyl ideální."

Louňovice – Union 2013 1:1, penalty 5:4

Fakta – branky: 60. Brejcha – 38. Janda. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 3:2. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Louňovice: Štěpánek – Čepelák, Medek, Štancl, Petrů – Jeřábek, Knobloch (46. Rejhon), Starý (77. Procházka), Brejcha (87. Micka) – Hejný, Vondráček. Union: Nguyen – Mokošín, Gazdík, Nobst, Rozsévač (91. Faitl) – Krejčík, Bouška (78. Surmaj), Věchet (26. Žalman), Janda – Macháček (89. Živnůstka), Bastin.

Petr Ježek, sekretář Unionu: „Farma Vlašimi byla posílená pěti hráči a po celý duel byla lepší. Poté, co jsme přežili několik šancí, skóroval z brejku Janda. Po změně stran nedal šanci Bastin a domácí vyrovnali."

Další výsledky – 20. kolo: Vyšehrad – Vltavín 4:3 (1:2), Štěchovice – Domažlice 1:1 (1:0), pen. 3:5, Benešov – Zápy 1:3 (1:3), Čáslav – Admira 0:0, pen. 4:2, Chomutov – Kr. Dvůr 2:3 (2:0), Písek – Jirny 2:0 (0:0).