MFK Chrudim – Táborsko B 3:0

Domácí začali utkání náporem a v 6. minutě poprvé zahrozil střelou z dálky Sixta, chyběly jí centimetry. O čtyři minuty později ale „založil" Řezníček na druhé straně akci soupeře, po níž se ocitl sám před gólmanem Mrázkem Bakule, naštěstí správný okamžik prováhal a pak mu již střelu zblokoval vracející se obránce. Ve 12. minutě se již Chrudimští radovali z vedení, když hosté zahráli těsně před pokutovým územím rukou, k trestnému kopu se postavil Kopecký a po jeho ráně dorazil míč do sítě Radouš. Touto brankou se domácí uklidnili a začali hosty ještě více přehrávat. Ve 21. minutě našel Sixta 35metrovým pasem rozeběhnutého Kopeckého, ten ale v dobré pozici přestřelil. Za pět minut se MFK povedla další kombinace, zakončení Luptovského však kryl gólman Táborska Blažek. V dalším průběhu domácí trochu polevili a umožnili tak soupeři několikrát ohrozit Mrázka, nic z toho však nebylo. Závěr poločasu už zase patřil Chrudimi a ve 41. minutě mohla přidat druhý gól. Po levém křídle potáhl míč Kopecký a nadýchaný jej předložil na malé vápno. Před dvojicí nabíhajících hráčů jej stačil Blažek konečky prstů lehce tečovat, přesto se k němu dostal Luptovský, v jasné pozici ale vysoko přestřelil. Za tři minuty se již ale Chrudimští radovali podruhé. Předvedli totiž parádně nacvičenou standardku, po níž se zjevil ve vápně zcela volný Rybička a přesně věděl, co s míčem udělat.

Druhou půli začal MFK opět velkým náporem, který korunoval v 54. minutě Kopecký, když svoji pěknou individuální akci zakončil krásně zakroucenou střelou – 3:0. Pak se ale zase tým uspokojil a v 63. minutě měli hosté jedinečnou příležitost ke vstřelené čestného úspěchu, brejk dvojice Froněk – Bakule na jediného obránce ale skončil hodně nepřesnou nahrávkou. Za tři minuty pak přišla snad ještě větší jejich šance, i když trochu bez jejich přičinění, když si srazil Krčál centrovaný míč hlavou na vlastní tyč. Pak byla k vidění zase možnost na druhé straně, čerstvě vystřídavší Vácha však míč na penaltě netrefil přesně. V 86. minutě si na centr naskočil Krčál a tentokrát jej hlavou usměrnil tam, kam chtěl, míč ale na poslední chvíli zkrotil gólman Blažek. Když pak chvíli nato scházely pokusu Řezníčka centimetry, stav se již nezměnil. V nastavení ještě uviděl zcela zbytečně druhou žlutou kartu za zakopnutí míče hostující Froněk a musel předčasně do sprch, ostatní hráči jej ale o necelou minutku následovali dobrovolně.

Fakta – branky: 12. Radouš, 44. Rybička, 54. Kopecký. Rozhodčí: Ulrich (Praha). ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (91. Froněk). Diváci: 380. Poločas: 2:0. Chrudim: Mrázek – Mastík, Radouš, Krčál, Řezníček – Langr (73. Vácha) – Luptovský (61. Hauf), Kesner (83. Drahoš), Sixta, Kopecký (77. Adámek) – Rybička (67. Holub). Táborsko B: Blažek – Kotrba, Chotovinský, Smetana, J. Rabiňák (89. Škrábek) – Bakule (63. M. Rabiňák), Froněk, Nohava (73. Novák), Turek, Dordič (60. Peterka) – Stoszek (88. Kukučka).

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Věděli jsme, že Táborsko má pohyblivé a poměrně kombinačně zdatné hráče. Viděl jsem je totiž na Unionu, kde se dalo předpokládat, že nastoupilo v podobné sestavě jako dnes, protože jejich A tým hrál ve stejný den, a proto nehrozilo jejich posílení. Věděli jsme tedy, co od soupeře můžeme očekávat a snažili jsme se hrát od počátku aktivně. Chtěli jsme, aby nám pomohl brzký první gól, což se podařilo již ve dvanácté minutě. Myslím si, že jsme poměrně jasně udávali tón zápasu, vypracovali si další šance a z nacvičené akce přidali do šatny druhou branku. Výsledek 2:0 o poločase je ale vždy trochu ošidný, proto jsem o přestávce nabádal hráče, aby nějakým způsobem nepodlehli dojmu, že je zápas hotový. Nevím tedy, jak hodně si to kluci vzali, ale přidali jsme třetí gól, který utkání uklidnil. Pak přišla spousta střídání a ještě nějaké šance, když i soupeř tam nějaké měl, takže střetnutí bylo myslím pohledné. V samém závěru jej pouze zbytečně pokazil hostující hráč, když zakopl v nastavení po žluté kartě balón a zbytečně se nechal vyloučit, což zanechalo na soupeřově výkonu škraloup, protože jinak se zde Táborsko představilo jako sympatický tým.
Teď je to, řekněme, v uvozovkách klidnější, protože zápasy jsou tak, jak mají být, tedy víkend, víkend. V příštím kole jedeme do Mostu. Jedná se o exdruholigového soupeře, který ale do letošní sezony nevstoupil moc dobře a bude se chtít určitě zlepšovat. My se na ně musíme dobře připravit, budeme pokorní a uvidíme, jak tam dopadneme." (rp)

Union 2013 – Převýšov 0:1

Fakta – branka: 2. Urbanec. Rozhodčí: Starý. ŽK: 5:5. Diváci: 420. Poločas: 0:1. Union: Nguyen – Mokošín (76. Motyčka), Žalman, P. Besta, Vrabec (29. Živnůstka) – Koštíř, Šimeček (80. Zmeškal), Věchet (46. Kraják), Janda – Macháček, Bastin (67. Janouch). Převýšov: Petr – Veselka, Jarkovský, Chleboun, Špidlen – T. Labík (79. Kopáč), Jan Dvořák, Schwarz (86. Černý), Urbanec – Sedláček, Petrus (49. Doležal).

Pavel Medynský, trenér Unionu 2013: „Je až neuvěřitelné, co předvádíme v úvodech zápasů. Ve 2. minutě inkasujeme banální branku. To nemá s hrou nic společného, jde prostě jen o koncentrovanost na utkání, která tam vůbec není. Nechápu, co si hráči řekli, nebo nad čím přemýšleli. Takže jsme šli do handicapu hned zkraje duelu. Po čtyřzápasové nepohodě si dovolíme tohle, to hraničí až s lajdáckostí. Jinak byl celý zápas vcelku vyrovnaný. Soupeř byl jistější s míčem, kdežto nám kombinace vázne. Na standardky měl Převýšov Jarkovského s Chlebounem, což je vždy složitější. Od nás se jim může rovnat snad jen Macháček. Přesto nás z toho hosté neohrožovali a i celkově jsme je do větších šancí nepouštěli. V ofenzivě máme problém obejít hráče a dostat se do vápna. To je pro nás zakázané území, ani nevíme, jak to tam vypadá. Tudíž nedáváme góly. I proto jsme prohráli."

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Zvládli jsme derby na venkovním hřišti, takže naše spokojenost je maximální. Výkon nebyl úplně optimální, ale máme tři body. Spoustu šancí jsme ještě neproměnili a domácí jsme naopak do ničeho nepustili."

Další výsledky – 8. kolo (10. hrané): Tachov – Králův Dvůr 1:1, pen. 4:2, Domažlice – Jirny 1:1, pen. 4:2, Dobrovice – Viktoria Žižkov 4:1, Benešov – Vltavín 1:2, Zápy – Brozany 3:0, Štěchovice – Kolín 1:0, Čáslav – Most 1:2, Benátky nad Jizerou – Písek 2:2, pen. 4:1.