Střetnutí zhodnotil kouč Východočechů Pavel Jirousek: „Domácí vstoupili do utkání lépe a již v 5. minutě se ujali vedení po nádherné střele ze střední vzdálenosti. O deset minut později pak po pěkné kombinační akci nastřelili břevno. Z tohoto pohledu tedy pro nás vstup do zápasu nebyl dobrý a museli jsme maličko upravit hru, abychom nástupu Domažlic zamezili. To přineslo své ovoce a ještě do přestávky jsme si vytvořili tři čtyři příležitosti my, ale celkově musím přiznat, že první půle vyzněla o něco lépe pro domácí. Po změně stran se obraz hry obrátil. Byli jsme lepší, rychlejší na míči a zaslouženě výsledek otočili a vedli 2:1. Navíc chvíli po druhé brance jsme si vypracovali další velkou příležitost, šli tři na jednoho a mohli střetnutí rozhodnout, bohužel jsme přečíslení nevyřešili dobře. Proto bylo skóre pořád jenom o gól. Soupeř se v závěru snažil jít do nějakého tlaku, my mu však víceméně bez větších obtíží odolávali. Bohužel deset vteřin před vypršením normální hrací doby se nám nepodařilo dobře odkopnout míč, Domažlice zůstaly na naší polovině a jejich hráč prapodivným způsobem holení šajtlí vystřelil na bližší tyč a prostřelil Mrázka. Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu, a co k němu říct. Ten buď vyhrajete, nebo prohrajete. Předtím jsme penalty dvakrát vyhráli, teď se nám to nepodařilo. Měli jsme prostřídáno a neměli již na hřišti hráče, kteří byli posledně úspěšní. Tak tam šli jiní a nedali, tak to prostě je.

V konečném výsledku jsme smutní, protože jsme drželi pevně v rukách tři body, když zejména za druhý poločas snese výkon našich hráčů přísné měřítko. Mohli jsme tak mít anglický týden s plným devítibodovým ziskem, takto se bohužel musíme spokojit se sedmi. Podle toho, co se dělo na hřišti, je jeden bod z tohoto utkání pro nás ztráta."

V dalším kole se fotbalisté MFK zase představí vlastním fanouškům, když v sobotu dopoledne hostí na svém trávníku Za Vodojemem další mužstvo z popředí tabulky sedmý Králův Dvůr. (rp)