„Jsme rádi, že už můžeme hrát bez nervů, ale chceme třetí ligu důstojně dohrát a neudělat ve zbývajících pěti zápasech žádnou ostudu," říká trenér Pavel Jirousek. Zápas si mohou užívat i Chodové z Domažlic, vždyť jako nováček už na „bramborové" příčce nemají také žádné starosti.

A nejen z těchto důvodů by to mohl být zajímavý, pohledný fotbal. Podzimní vzájemný duel na západě Čech skončil výhrou MFK 2:1, ale byla perně vybojovaná. Domácí totiž vedli od 6. minuty Braunovým gólem z penalty. Pokutový kop proměnil o deset minut později i Radim Holub a srovnal na 1:1. Vítězný gól vstřelil v předposlední minutě parádní trefou z trestného kopu David Vodrážka.

„Při sobotním utkání se MFK Chrudim rozhodl připojit k charitativní akci na pomoc malému Míšovi Terezkovi, který bojuje s dětskou obrnou. Výtěžek ze vstupného a jednorázové finanční dary od sponzorů budou použity na úhradu jeho rehabilitačního pobytu ve slovenských Piešťanech. Návštěvníci utkání budou moci přispět jakýmkoliv finančním obnosem přímo na stadionu a tím pádem se podílet společně s fotbalisty na této pomoci. Přijďte povzbudit naše hráče a zároveň pomoci malému Míšovi v jeho boji," vyzývá fanoušky generální sekretář MFK Chrudim Martin Škrha. (pn)