Chrudim – Chomutov 2:0

Favorit se dočkal radosti až po hodině hry. Kesner ideálně našel Holuba, a ten hlavou otevřel skóre – 1:0. Hosté se v závěru pochopitelně snažili o vyrovnání, ale v 88. minutě potvrdil domácí výhru Dostálek.

Fakta – branky: 63. Holub, 88. Dostálek. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 0:2. Diváci: 545. Poločas: 0:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner, (Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (90. Kopecký) – Vácha (81. Vladyka), Holub. FC Chomutov: Zaťko – Vait, Černý (78. Gibala), Tancoš, M. Smola – Sigmund, Doksanský (66. Pavlíček), Strouhal, Dolejška – T. Smola (Kamdem), Hyneš.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Soupeř důsledně bránil a dlouho jsme nemohli nic pořádného vymyslet. Ve II. půli jsme změnili rozestavení, a to se zúročilo při obou gólech. Cením si nejen další výhry, ale i faktu, že jsme neinkasovali. Chomutov je sice poslední, ale ve všech zápasech venku dokázal skórovat.“

Video ze zápasu, rozhovor s trenérem MFK Chrudim naleznete ZDE!

Liberec B – Pardubice 1:0

Pardubická bída na cizích hřištích pokračuje. O výhře Liberce rozhodl před koncem Beneš, který se trefil hlavou po standardní situaci.

Fakta – branky: 84. Beneš. Rozhodčí: Svatík (Cheb). Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FC Slovan Liberec: Kovář – Bína, Patka, Kelič, Beníšek – Drobílek, Krystan, Daniel (57. Rybanský), Kmoníček (62. Lukes) – Suk, Beneš. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Javůrek – Hundák, Kudrna, Jeřábek, Kakrda – Fikejz (46. Petrus), Brychta.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Je to obehraná písnička, bez gólu se venku vyhrát nedá. Když stojí hráč sám metr před prázdnou bránou a překopne ji, uspět nemůžeme. Pokud útočníci spálí takové šance, jsou na hřišti úplně zbyteční.“

Letohrad – Plzeň B 3:4

Rezerva Plzně si odvezla z Letohradu tři body zejména díky vražedné třígólové pětiminutovce. Ze začátku se ale zdálo, že bude mít Letohrad v utkání navrch. Později se ukázalo, že rychlost, pohyb a fyzická kondice soupeře byly na vyšší úrovni.

Fakta – branky: 3. Bíro (pen.), 71. Kail, 89. Semerák – 33. Darida, 34. Sladký 38. Štefl, 60. Hrošovský. Rozhodčí: Jedlička (Most). ŽK: 2:1. Diváci: 280. Poločas: 1:3. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Semerák, Kuželka, Bíro, Nadrchal (55. Brendl) – Nulíček (89. Kabourek), Nágl (55. Kail) FC Viktoria Plzeň B: Mandous – Beránek, Štefl, Hrubý (90. Kováč), Libotovský – Darida (68. Kůžel), Krmenšík, Sladký (85. Hoffmann), Hrošovský – Štípek, Hora.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Bylo to poměrně smolné utkání. Prvních 25 minut jsme hráli velmi dobře a soupeře jsme do ničeho nepustili. Musím ale říci, že kluci utkání odmakali a sahali jsme minimálně po remíze.“